توزیع ۱۰۰ هزار بسته بین کارگران نیازمند در مرحله دوم رزمایش کمک مومنانه
کد خبر: 1013494
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Feg
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۳۰
۱۰۰ هزار بسته کمک مؤمنانه در قالب دست یاری‌گر کارفرمایان در مرحله دوم رزمایش کمک مؤمنانه بین کارگران کشور توزیع می‌شود.
سرویس جامعه جوان آنلاین: علی حسین رعیتی‌فرد، مسئول بسیج کارگران و کارخانجات در گفتگو با فارس درخصوص دومین مرحله رزمایش کمک مؤمنانه در کارخانجات گفت: تلاش بر این است در ۱۴ مردادماه در قالب دست یاری‌گر کارفرمایان و نیز اجرای شیفت ایثار کارگران، ۱۰۰ هزار بسته کمک مؤمنانه با همکاری مدیران کارخانه‌ها و کارگران شامل لوازم التحریر و سبد معیشتی برای کارگران در ۳۰ استان کشور توزیع می‌شود.

وی افزود: شیفت ایثار کارگران در قالب ۳۰ برنامه محوری در ۳۰ استان با حضور مسئولان استانی، مدیران کارخانه‌ها و کارگران بسیجی داوطلب اجرا می‌شود.

مسئول بسیج کارگران و کارخانجات گفت: اجرای شیفت ایثار در سال ۹۸ به استعداد ۲۱۰ هزار نفر ساعت انجام شد که پیش‌بینی می‌شود، امسال این شیفت به استعداد ۲۵۰ هزار نفر ساعت در کشور اجرا شود و عواید آن صرف کمک مؤمنانه به کارگران نیازمند گردد.

به گفته وی همانگونه که مدافعان سلامت تلاش می‌کنند، بیماران را از بیماری کرونا نجات دهند، مدافعان معیشت و کارگران در شیفت ایثار تلاش می‌کنند در قالب کمک مؤمنانه بسته‌های معیشتی را به خانوار‌های کارگران نیازمند و نیز بیکاران ناشی از کرونا برسانند.

وی همچنین اظهار داشت: در مرحله اول رزمایش کمک مومنانه در مراکز تولید و صنعت کمک‌های خوبی جمع‌آوری شد، به‌طوری که ۱۵۰ هزار بسته معیشتی به کسانی که بیکار شده، اما بیمه بیکاری نداشتند، مانند کارگران ساختمانی، کارگران روزمزد و کارگران خدماتی اهدا شد.

به گفته مسئول بسیج کارگران و کارخانجات به تصمیم سازمان بسیج در روز ۱۴ مردادماه برنامه‌محوری در قالب ایجاد حس همدلی در کارخانجات و شیفت ایثار در کارخانه‌های کشور اجرا می‌شود و درآمد‌های آن به همراه کمک کارفرمایان جمع‌آوری شده و از طریق پایگاه‌های بسیج و بسیج کارگری بین نیازمندان توزیع می‌شود.

مسئول بسیج کارگران و کارخانجات در مورد اینکه چگونه کارگران نیازمند شناسایی می‌شوند، گفت: از ظرفیت پایگاه‌های بسیج که با عامه مردم سروکار دارند و نیز از طریق بانک اطلاعات رفاه ایرانیان کمک می‌گیریم و افراد نیازمند را شناسایی و بسته‌های کمک معیشتی کمک مؤمنانه را در اختیارشان قرار می‌دهیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار