حباب سکه ۲۵۰ هزار تومان کاهش یافت
کد خبر: 1013336
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Fc8
تاریخ انتشار: ۱۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۰۰
نایب‌رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران با بیان اینکه در یک هفته اخیر بیشترین تأثیر قیمت‌ها در بازار سکه و طلای داخلی و نوسان قیمت‌ها، تابعی از قیمت طلای جهانی بوده است، گفت که در یک هفته اخیر نوسان در بازار ارز بسیار کم بود.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: محمد کشتی‌آرای در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: در یک هفته اخیر بیشترین نوسان و افزایش قیمت اونس جهانی را شاهد بودیم، به طوری که قیمت اونس جهانی از ۱۹۰۲ دلاری ابتدای هفته تا ۱۹۷۷ دلار افزایش پیدا کرد که رکورد قیمتی در تاریخ اونس جهانی بوده و تاکنون چنین رقمی سابقه نداشته است. آخرین رقم ثبت شده در روز پنج‌شنبه، ۱۹۶۱ دلار بوده که به نسبت به ابتدای هفته به طور متوسط ۵۹ دلار افزایش قیمت را نشان می‌دهد. نایب‌رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تأکید کرد: طبیعتاً این افزایش قیمت ۵۹ دلاری می‌تواند تأثیر شاخصی روی قیمت‌ها داشته باشد. در حالی که در اوایل هفته، قیمت‌ها تا حدودی نسبت به هفته پیش کاهش پیدا کرده بود، اما در طول هفته مجدد قیمت‌های به دلیل افزایش قیمت اونس جهانی افزایش یافت. این در حالی است که نرخ ارز در داخل در طول هفته در محدوده ۲۳ هزار و ۲۰۰ تومان تا ۲۳ هزار و ۳۰۰ تومان نوسان داشت. وی در رابطه با تغییرات قیمتی در طول یک هفته اخیر گفت: قیمت هر قطعه سکه طرح قدیم در ابتدای هفته ۱۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود که با افزایش قیمت اونس جهانی، هر قطعه آن ۳۵۰ هزار تومان در طول هفته افزایش پیدا کرد و به ۱۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان رسید. همچنین قیمت هر قطعه سکه طرح جدید نیز با ۸۵۰ هزار تومان افزایش قیمت از ۱۰ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان در ابتدای هفته به ۱۱ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در آخر هفته رسید.

کشتی‌آرای افزود: نیم‌سکه نیز با ۴۰۰ هزار تومان افزایش از ۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ۵ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان رسید. ربع سکه هم از ۳ میلیون و ۱۵۰ هزار تومان با افزایش ۱۵۰ هزار تومانی با ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان هفته را به پایان رساند. این در حالی است که سکه‌های یک گرمی در طول هفته‌ای که گذشت هیچ تغییری نداشتند و با ارزش یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان در طول هفته بدون تغییر بودند.

وی افزود: قیمت هر مثقال طلای آب شده نیز حدوداً با ۵۱۰ هزار تومان افزایش در طول هفته از ۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به ۴ میلیون و ۷۱۰هزار تومان رسید. علاوه بر این هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز از ۹۶۹ هزار تومان در ابتدای هفته به یک میلیون و ۸۷ هزار و ۳۰۰ تومان در آخرین معاملات هفته گذشته رسید که نشان از افزایش ۱۱۸‌هزار تومانی هر گرم طلای ۱۸ عیار دارد که رقم قابل توجهی برای مصنوعات طلا به حساب می‌آید. نایب‌رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران اظهار کرد: در طول هفته اخیر، عرضه و تقاضا در تعادل بود، در حالی که در برخی روز‌ها نیز عرضه بیشتر از تقاضا بود. شوک تقاضا یا شوک فروش در بازار نداشتیم و با توجه به اینکه به ایام محرم نیز نزدیک می‌شویم، بازار در تعادل به‌سر می‌برد. ضمن اینکه کاهش تقاضا برای خرید سکه به جهت سرمایه‌گذاری سبب شده حدوداً ۲۵۰ هزار تومان حباب سکه کاهش پیدا کند. کشتی‌آرای خاطرنشان کرد: در حالی که در ابتدای هفته حباب سکه حدوداً ۹۵۰ هزار تومان بود، در پایان هفته به ۷۰۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد که نشان می‌دهد تقاضا در بازار برای خرید سکه بیشتر جنبه سرمایه‌گذاری دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار