اعتراض به تبعیض دولت در میان تولیدکنندگان لوازم خانگی
کد خبر: 1013123
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FYh
تاریخ انتشار: ۰۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰
در پی اعتراض دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی از تصمیم دولت برای توزیع لوازم خانگی ارزان توسط گروه انتخاب، سرپرست معاونت بازرگانی داخلی طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد تمامی تولید‌کنندگان می‌توانند در این طرح مشارکت کنند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: روز گذشته دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی از تبعیض وزارت صمت در میان تولید‌کنندگان لوازم خانگی و مشارکت آن‌ها در طرح فروش ارزان کالا گله کرد و گفت: با وجود فعالیت ۲۳۰ واحد تولیدی لوازم خانگی قرار است ۴۰ درصد از کل ارز این حوزه در اختیار «گروه انتخاب» قرار گیرد تا این واحد تولیدی سبد کالای ارزان به مردم بدهد.

وی افزود: تخصیص ارز ارزان به یک بنگاه تولیدی خاص تنها مشکل این طرح نیست. نکته مهم دیگر این است که چه ضمانتی وجود دارد ارز تخصیص داده شده صرف واردات محصولات لازم شود، به جز آن، چه تضمینی وجود دارد که کالا‌ها در بازار آزاد فروخته نشود.

با انتشار این اعتراضات سرپرست معاونت بازرگانی داخلی اعلام کرد: تمامی شرکت‌های تولید‌کننده لوازم خانگی که توانایی حضور در طرح «تولید و تحویل لوازم خانگی ارزان‌قیمت» را دارند، می‌توانند در این طرح مشارکت کنند. به گزارش وزارت صمت محمدرضا کلامی، دبیر ستاد تنظیم بازار افزود: در این طرح مشارکتی از تمامی تولیدکنندگانی که قادر باشند تمام یا بخشی از پنج قلم کالای پرمصرف اعلامی را تأمین کنند، دعوت به عمل می‌آید.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی در توضیح این مطلب خاطرنشان کرد: ممکن است برخی تولید‌کنندگان بتوانند هر پنج قلم کالا را در قالب این طرح تولید کنند و برخی دیگر برای تولید چند قلم کالا یا حتی یک قلم از این مجموعه اعلام آمادگی کنند.

کلامی با تأکید بر اینکه پیش از این نیز ستاد تنظیم بازار از تمامی تولیدکنندگانی که قابلیت مشارکت در این طرح را دارند، دعوت به عمل آورده بود، اضافه کرد: در هر دو حالت ستاد تنظیم بازار از مشارکت واحد‌های تولیدی استقبال می‌کند. وی با تأکید بر اینکه تاکنون دو تولید‌کننده داخلی برای مشارکت در این طرح اعلام آمادگی کرده‌اند، افزود: ستاد تنظیم بازار برای اجرایی شدن مشارکت سایر تولیدکنندگان در انتظار اعلام کتبی واحد‌های تولیدی است.

وی با اشاره به اینکه در این بسته‌های حمایتی پنج قلم کالای اصلی مورد نیاز هر خانوار شامل تلویزیون، یخچال و فریزر، ماشین لباسشویی، اجاق گاز و جاروبرقی تدارک دیده شده است، گفت: باز هم تأکید می‌کنم حتی اگر تولیدکننده‌ای یک قلم از این اقلام را می‌تواند در قالب این طرح تأمین کند، قادر به مشارکت در این طرح خواهد بود.

کلامی عنوان کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته، بسته لوازم خانگی شامل پنج قلم کالای اعلام شده برای گروه‌های هدف، قیمتی کمتر از ۱۰ میلیون تومان را داراست. به گفته وی در مرحله اول طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته این بسته به زوج‌های جوان واجد شرایطی که تحت پوشش سازمان بهزیستی، کمیته امداد امام خمینی، صندوق بازنشستگی کشوری و لشکری و همچنین تعاونی‌های کارگری و کارمندی هستند، تخصیص خواهد یافت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار