وزیر خارجه سابق لبنان: مقابل اسرائیل، در کنار حزب‌الله ایستاده‌ایم
کد خبر: 1012841
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FU9
تاریخ انتشار: ۰۷ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۰
رئیس حزب «التیار الوطنی الحر» لبنان که رئیس جمهور این کشور وابسته به آن است، ضمن اعلام اینکه تجاوزی دائمی علیه لبنان وجود دارد، بر ایستادگی در کنار حزب‌الله در مقابل رژیم صهیونیستی تأکید کرد.
سرویس بین الملل جوان‌آنلاین: «جبران باسیل» رئیس حزب «التیار الوطنی الحر» (جریان ملی آزاد) و وزیر خارجه سابق این کشور بر حمایت از حزب‌الله در موضوع مقابله با رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

بر اساس گزارش شبکه «المنار»، باسیل گفت: «بی‌طرفی، یکی از آرزو‌های لبنان است، اما نیاز به نقاط قوت دارد و این موضوع، گفتگو درباره موضوع حزب‌الله را می‌طلبد و توافق "مار میخایل" (میان حزب‌الله و جریان ملی آزاد) درباره همین امر صحبت می‌کند؛ من مخالف استفاده از موضوع برای تکمیل محاصره علیه حزب‌الله هستم».

وی ادامه داد: من به عنوان وزیر حارجه (سابق) سیاست دور کردن لبنان از مشکلات را به صورت صد در صد در پیش گرفتم و تمام مواضعم در راستای منافع لبنان بوده است. این اتهام به من که سیاست حزب‌الله را اجرا می‌کنم نادرست است، زیرا در سیاست با این حزب متحد هستیم.

جبران باسیل سپس اعلام کرد: تجاوزی دائم علیه ما وجود دارد و اگر معادله قدرت در کار نباشد، آیا می‌توانیم با وجود اسرائیل از [منابع]نفت و گاز [لبنان در آب‌های ساحلی]صحبت کنیم [که اسرائیل به آن چشم طمع دارد]؟ چرا باید این را از دست بدهیم؟ ما درگیری محوری منطقه‌ای نیستیم، موضع‌مان در موضوع [اختلاف]مرزی [با رژیم صهیونیستی]مشخص است؛ قدرت دفاع از لبنان را نباید از دست بدهیم؛ پس این برگ در مقابله با اسرائیل و راهبرد دفاعی در همین چارچوب است.

وی تأکید کرد: تفاهم ما و حزب‌الله درباره امور مربوط به لبنان است نه امور منطقه‌ای؛ ما دائما در کنار حزب‌الله برای مقابله با دشمن اسرائیلی ایستاده‌ایم.

باسیل مدعی شد: توافق آمریکا و ایران حتما اتفاق می‌افتد و فقط مسأله زمان مطرح است؛ تکیه ما بر ایستادگی لبنان و خروج از بحران با درست کردن اقتصاد و سیاست‌های مالی است و ما روابط خوبی با همه کشور‌ها داریم؛ ایران، عربستان سعودی، آمریکا، روسیه و غیره.

وی ادامه داد: آیا در لبنان کسی هست که با حزب‌الله و لو به صورت پنهانی صحبت نکند؟ حتی حزب «القوات اللبنانیه» (وابسته به سمیر جعجع) نیز این کار را انجام می‌دهد و در تلاش برای صحبت با ایران نیز هست؛ من می‌دانم چه می‌گویم.

وی در اشاره به موضوع حضور آوارگان سوری در خاک لبنان گفت، چالشی حقیقی در برابر دو کشور لبنان و سوریه وجود دارد و کوتاهی اصلی از جامعه بین‌المللی است که به آوارگان می‌گوید اگر به سوریه بازگردند کمک‌ها را متوقف خواهد کرد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار