افزایش حق مسکن کارگران این هفته در دولت تصویب می‌شود
کد خبر: 1012725
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FSH
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۶
یک عضو شورای عالی اشتغال گفت: حق مسکن کارگران که قرار است ۲۰۰ هزار تومان افزایش یابد این هفته در دولت تصویب می‌شود.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: شورای عالی کار در خردادماه به اتفاق نمایندگان دولت، نمایندگان کارگران و نمایندگان کارفرمایان تصویب کردند حق مسکن کارگران برای سال جاری از یکصد هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان افزایش یابد و در آن زمان اعلام شد این مصوبه از تیرماه سال جاری اجرا می‌شود، اما این مصوبه شورای عالی کار باید طبق قانون در هیأت دولت هم تصویب شود. 

قرار بود هفته گذشته در هیأت دولت مورد بررسی قرار گیرد که ظاهراً نوبت به این دستورکار نرسید. در این زمینه خبرنگار فارس با آیت اسدی نماینده کارگران در شورای عالی کار تماسی گرفت و گفت حق مسکن کارگران که قرار بود ۲۰۰ هزار تومان افزایش یابد، خبری نشد، که وی گفت قرار است این هفته در دولت تصویب شود.

نماینده کارگران در شور‌ای عالی کار گفت: همه کارگران مشمول بیمه تأمین اجتماعی و کارگران کشور که حدود ۱۳ میلیون نفر بیمه شده اصلی هستند، مشمول حق مسکن کارگران می‌شوند.

در این زمینه خبرنگار فارس با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز تماس گرفت که آن‌ها به نقل از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفتند مصوبه شورای عالی کار برای افزایش حق مسکن کارگران در کمیسیون تخصصی دولت و کمیسیون اقتصادی بررسی می‌شود و باید در هیأت دولت نیز به تصویب برسد تا اجرایی شود.

پیش از این مقامات دولتی گفته بودند مصوبه شورای عالی کار و کمیته‌های تخصصی در واقع یک نوع پیشنهاد است و تا زمانی که این مصوبه در دولت به تصویب نرسد، جنبه قانونی و اجرایی پیدا نمی‌کند.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار