«قسامه» سرنوشت مرد تیرانداز را مشخص می‌کند
کد خبر: 1012584
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FQ0
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۰۰
سرنوشت مردی که متهم است برای وصول طلبش مرد بدهکار را با شلیک گلوله به قتل رسانده است با برگزاری مراسم قسامه مشخص می‌شود.
سرویس حوادث جوان آنلاین: ۱۶‌آبان‌سال‌۹۶ مأموران کلانتری‌۱۷۹ خلیج‌فارس از مرگ مشکوک مرد ۳۲‌ساله به نام علی در بیمارستان فیاض‌بخش باخبر و راهی محل شدند. شواهد نشان می‌داد علی بر اثر شلیک گلوله زخمی و بعد از انتقال به بیمارستان بر اثر شدت جراحت فوت کرده‌است.

با انتقال جسد به پزشکی قانونی پسر دایی علی که مجید نام داشت به عنوان شاهد ماجرا مورد تحقیق قرار گرفت. او در توضیح گفت: روز گذشته همراه پسر عمه ام و پسر چهارساله‌اش به قهوه‌خانه رفته‌بودیم که همان موقع تلفن علی زنگ خورد. او با یک نفر قرار ملاقات گذاشت و قرار شد سه‌نفری سر قرار که بزرگراه آزادگان بود برویم. وقتی به آنجا رسیدیم دوست علی که امین نام داشت با خودروی‌پژو‌۲۰۷ رسید و به محض اینکه با ما روبه‌رو شد به طرف پسر عمه‌ام با اسلحه شلیک کرد و گریخت. بلافاصله با پلیس و اورژانس تماس گرفتم، اما علی به‌خاطر شدت خونریزی‌ها فوت کرد. با ثبت اظهارات شاهد حادثه مالک خودروی پژو ۲۰۷ که امین بود، بازداشت شد. امین تحت بازجویی قرار گرفت، اما مدعی شد شلیک ناخواسته بوده‌است. پرونده بعد از کامل شدن تحقیقات به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و در اولین جلسه رسیدگی روی میز هیئت قضایی شعبه دهم قرار گرفت.

ابتدای جلسه اولیای‌دم درخواست قصاص کردند. در ادامه متهم در جایگاه ایستاد و در شرح ماجرا گفت: من و علی با هم دوست بودیم و اختلافی نداشتیم تا اینکه سر معامله‌ای با هم به مشکل خوردیم. او به من بدهکار بود، اما از پرداخت آن طفره می‌رفت. روز حادثه قرار بود با هم صحبت کنیم و علی طلبش را بپردازد، اما وقتی او همراه پسردایی و فرزندش سر قرار آمد به محض اینکه با من روبه‌رو شد به سمتم سنگ پرتاب کرد که شیشه ماشینم شکست. علی بعد از آن دست به اسلحه شد و می‌خواست مرا بکشد. آنجا بود که برای دفاع از خودم می‌خواستم اسلحه را از دست او بگیرم که در این کشمکش ناخواسته یک تیر به پهلوی او شلیک شد. متهم در آخرین دفاعش گفت: باور کنید قصد قتل نداشتم و شلیک ناخواسته بود. به همین دلیل قتل عمد را قبول ندارم. سپس مجید به عنوان شاهد در جایگاه ایستاد و بعد از تأیید اظهاراتش در دادسرا متهم را عامل قتل معرفی کرد. در پایان هیئت‌قضایی بعد از شور، با توجه به اظهارات متهم و شاهد حادثه، پرونده را لوث تشخیص داد و حکم به برگزاری مراسم قسامه را صادر کرد.

به این ترتیب قرار شد اولیای‌دم ۵۰‌نفر از بستگان نسبی خود را در جلسه بعدی برای ادای سوگند به دادگاه معرفی کنند تا بعد از برگزاری مراسم حکم لازم صادر شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار