تکفیری‌ها معجونی از جهل و نادانی هستند
کد خبر: 1012504
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FOi
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۲
اسلام به صورت جدی مورد هجمه دشمنان قرار گرفته است
امام جمعه موقت سنندج گفت: اسلام به صورت جدی مورد هجمه از سوی تمام دشمنان قرار گرفته است.

ماموستا راستی صبح امروز در جلسه تودیع و معارفه مدیر مدرسه منتخب علوم دینی اهل سنت خدیجه(س) سنندج، به نقش مهم علم در زندگی بشریت اشاره و اظهار داشت: امروز جهان اسلام و کشور ایران اسلامی از هر جهت مورد تهاجم دشمنان قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: از یک جهت با تحریم‌های اقتصادی و فرهنگی آمریکا و از سوی دیگر با ویروس منحوس کرونا که نه تنها کشور ما بلکه جهان بشریت را با چالش مواجه کرده است دست و پنجه نرم می‌کنیم.

امام جمعه موقت سنندج با بیان اینکه اسلام به صورت جدی مورد هجمه از سوی تمام دشمنان قرار گرفته است، خاطرنشان کرد: نه تنها در بین دشمنان اسلام حتی برخی از جوانان موحد و لایک نیز به صورت جدی این دین الهی را زیر سوال می‌برند.

امام جمعه موقت سنندج اذعان کرد: دانایی علم و دانش مسیری است که نادانی در آن کاهش پیدا می‌کند در هر مسیری که علم وجود داشته باشد نادانی رخت بر می‌بندد؛ زمانی که در فرد خرد و آگاهی شکل بگیرد و اضافه شود آن موقع متوجه می‌شود که چیزی بلد نیست.

تکفیری‌ها معجونی از جهل و نادانی هستند

ماموستا راستی با بیان اینکه «من نمی‌دانم» نصف علم است، خاطرنشان کرد: امروز چون تکفیری‌ها معجونی از جهل و نادانی هستند، آیات قران را تحریف می‌کنند و با دسته‌بندی آنها را به خورد مردم می‌دهند این نتیجه جهل و نادانی است.

وی اضافه کرد: این نشان می‌دهد که بویی از معارف اسلامی نبرده‌اند. امروز وظیفه و تکالیف ما با توجه به این میزان از هجمه که به دین اسلام می‌شود از گذشته بیشتر است.

وی خاطرنشان کرد: امروز نظام بیش از هر زمانی به شما مبلغان و عالمان دینی نیاز دارد و این نیاز به مراتب بیشتر از 8 سال جنگ تحمیلی است.

امام جمعه موقت سنندج اذعان کرد: دشمنان در جنگ سخت معلوم بودند؛ ولی الان دشمن در عین ناپیدایی از قدرت زیادی برخوردار است و ما باید برای مقابله با این دشمن خود را به علم روز و دانش روز مجهز کنیم تا بتوانیم پاسخگوی شبهاتی باشیم که دشمنان به ما تحمیل می‌کنند.

وی عنوان کرد: انسان جاهل و نادان دو ویژگی دارد یا اهل افراط است، مانند تندروها اعم از شیعه و سنی و یا اینکه اهل تفریط است.

امام جمعه موقت سنندج خاطرنشان کرد: باید به علم روز مجهز باشیم تا بتوانیم با دشمن مبارزه کنیم آشنایی کامل با معارف دینی مهم‌ترین ویژگی عالم دینی است که باید به طور کامل به علوم قرآنی مجهز و مسلط شد.

ماموستا راستی گفت: اگر مسلط نباشد، یک نفر تکفیری جاهل می‌تواند این ماموستای دینی را زیر سوال ببرد و حرفی در مقابلش نداشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: عالم دینی باید بلاغت کلامی داشته باشد تا بتواند تاثیرگذاری لازم را در جامعه داشته باشد و در کنار این مهم باید از اشرافی‌گری پرهیز کند.

امام جمعه موقت سنندج تصریح کرد: عالم دینی باید دنیا را در خدمت دین داشته باشد نه دین را در خدمت دنیا.

ماموستا راستی با بیان اینکه ترویج علم و دانش وظیفه اصلی عالم دینی است، گفت: شیوع کرونا خیلی چیزها را ثابت کردند، امروز جهان علمی در مقابل شیوع این کرونا کم آورده و این نیاز به بروز بودن هر لحظه علم را نشان می‌دهد.

وی تصریح کرد: اگر فسادی در جامعه اسلام وجود داشته باشد، عالم دینی و روحانی مسئول است، فسادزدایی و صلح در جامعه، هر دو باید از سوی علمای دینی مورد توجه قرار گیرد.

امام جمعه موقت سنندج گفت: در زمینه ریشه کنی فساد اول باید از خود شروع کنیم، کسی که نمی‌تواند خود را اصلاح کند نخواهد توانست جامعه را اصلاح نماید؛ لذا ما باید تزکیه داشته باشیم وقتی خود را اصلاح کردیم می توانیم جامعه را نیز درست کنیم.

گفتنی است؛ در پایان این مراسم ضمن تقدیر از زحمات خانم حیدری مدیر سابق مدرسه علوم دینی اهل سنت خواهران حضرت خدیجه(س) غزال مرادی به عنوان مدیر جدید این مرکز معرفی شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار