بنیاد برکت ۲۷۰۰ شغل برای کولبران ایجاد می‌کند
کد خبر: 1012337
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FM1
تاریخ انتشار: ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۵
با اجرای ۲۸۰۰ طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور در کرمانشاه
بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام ایجاد ۸۴۰۰ شغل جدید را در استان کرمانشاه در دست اقدام دارد که از این تعداد، ۲۷۰۰ شغل به کولبران مناطق مرزی استان اختصاص دارد.

به گزارش جوان آنلاين و به گفته معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، این بنیاد اجرای 2800 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را در سال 99 در 14 شهرستان و 380 روستای کرمانشاه در دستور کار دارد که منجر به ایجاد 8400 شغل خرد و خانگی خواهد شد.

رضا راضی‌زاده گفت: تاکنون 120 طرح از این 2800 طرح اشتغال‌زایی هدف‌گذاری شده بنیاد برکت در استان کرمانشاه برای سال جدید به بهره‌برداری رسیده که فراهم آمدن فرصت‌های کسب‌ و کار برای 360 متقاضی شغل را به دنبال داشته است.

وي اسلام آباد غرب، ثلاث باباجانی، روانسر، سرپل ذهاب، کرمانشاه، گیلان غرب، هرسین، پاوه، جوانرود، دالاهو، سنقر، صحنه، قصر شیرین و کنگاور را 14 شهر تحت پوشش طرح‌های اشتغال‌زایی این بنیاد عنوان کرد.

معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت ادامه داد: حجم کل سرمایه‌گذاری برای ایجاد 8400 شغل جدید برکت در استان کرمانشاه بالغ بر 2 هزار و 520 میلیارد ریال است. همچنین 2700 شغل از این تعداد فرصت شغلی به کولبران مناطق مرزی استان اختصاص می‌یابد. این 2100 شغل بخشی از 9 هزار فرصت شغلی‌ای است که بنیاد برکت در سال جاری برای کولبران سه استان مرزی کرمانشاه، کردستان و آذربایجان غربی ایجاد می‌کند.

راضی‌زاده با اشاره به فعالیت‌های اشتغال‌زایی پیشین بنیاد برکت در استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: در سال گذشته 2335 طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور با 1900 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری کل در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان افتتاح شده که ایجاد بیش از 7 هزار شغل را برای متقاضیان اشتغال در پی داشته است.

به گفته معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت، 18 مجری و تسهیل‌گر این بنیاد فرآیند اشتغال‌زایی را در استان کرمانشاه دنبال و عملیاتی می‌کنند.

راضی‌زاده گفت: 58 درصد شغل‌های ایجاد شده در استان کرمانشاه را مشاغل فنی و خدماتی تشکیل می‌دهند و پرورش دام سبک و سنگین، پرورش زنبور عسل، تولید فرش دستبافت و مشاغل دانش‌بنیان به ترتیب در رده‌های بعد قرار می‌گیرند.

وی تاکید کرد: بنیاد برکت با توجه به منویات مقام معظم رهبری و تأکیدات رییس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر توانمندسازی اقتصادی و اجتماعی مناطق محروم و کم‌تر توسعه یافته از طریق اشتغال‌زایی و ایجاد فرصت‌های کسب‌وکار، نهضت ایجاد اشتغال را در مناطق محروم و کم‌تر برخوردار کشور راه‌اندازی کرده و در حال حاضر در 31 استان، 175 شهرستان و 8 هزار روستا، حضور و فعالیت دارد.

معاون توسعه‌ کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت در پایان خاطرنشان کرد: بنیاد برکت با تمرکز بر ایجاد مشاغل خرد و خانگی، توانسته 40 هزار طرح اشتغال‌زایی اجتماع‌محور را راه‌اندازی کند که ایجاد 120 هزار شغل را در پی داشته است. این بنیاد همچنین برای امسال نیز ایجاد 180 هزار فرصت شغلی را در دستور کار دارد.

گفتنی است، بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان امام تاکنون 3 هزار و 980 طرح در زمینه‌های توانمندسازی اقتصادی، امور زیربنایی، فرهنگی، سلامت و سایر خدمات را با حجم سرمایه‌گذاری 5 هزار و 476 میلیارد ریال در استان کرمانشاه افتتاح کرده یا در دست اجرا دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار