کرونا سرقت‌های خرد را افزایش داد
کد خبر: 1011814
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004FDa
تاریخ انتشار: ۰۱ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۶:۱۵
رئیس پلیس آگاهی تهران:
رئیس پلیس‌آگاهی پایتخت از افزایش سرقت‌های خرد و کاهش سرقت منازل در ایام کرونا خبر داد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: به گزارش ایلنا، سردار علیرضا لطفی رئیس پلیس‌آگاهی تهران بزرگ درباره تأثیر مشکلات اقتصادی و شیوع کرونا بر وقوع جرائمی مانند سرقت گفت: «یقیناً مشکلات مختلف به ویژه مشکلات اقتصادی در حوزه جرائم تأثیرگذار است، اما فضای ایجاد شده متأثر از کرونا به جهت اینکه مردم بیشتر در خانه‌ها بودند، باعث کاهش سرقت از منازل شده بود، طوری که شاهد کاهش ۱۴‌درصدی سرقت منازل در این ایام بودیم، اما در کنار این موارد سرقت‌های خرد مانند سرقت قطعات و لوازم خودرو و موبایل‌قاپی افزایش داشته است.»

وی با تأکید بر اینکه پلیس و دستگاه قضایی تلاش‌شان را در ایام کرونا ادامه داده‌اند، گفت: «تلاش کردیم با نشانه‌گذاری و هدف‌گذاری مناسب جلوی افزایش وقوع جرائم را بگیریم. البته پیش‌بینی ما این بود، با توجه به شرایط موجود افزایش بیشتری در وقوع جرم داشته‌باشیم، اما به دلیل افزایش کشفیات در حال حاضر وضع خوبی داریم. در واقع تمرکز پلیس در شرایط کرونا به سمت دستگیری و انهدام باند‌ها است.

سردار لطفی با اشاره به بررسی‌های پلیس‌آگاهی در پایان هر سال در رابطه با سارقان خاطرنشان کرد: «دستگیری مجرمان سابقه‌دار نسبت به بار اولی‌ها در سال‌های گذشته ۵۰‌درصد به ۴۵‌درصد بود، اما در حال حاضر این میزان تقریباً مساوی شده و شاید در سه ماهه اخیر نیز بیش از ۵۰‌درصد دستگیر شدگان برای بار اول مرتکب جرم شده‌اند و این اتفاقات بی‌تأثیر از شرایط روز نبوده و ما به دنبال بررسی علت آن هستیم.» وی در پاسخ به این سؤال که به طور میانگین چه میزان زمان برای تشخیص یک جرم در آزمایشگاه‌های تشخیص هویت لازم است، گفت: «این زمان در آزمایشگاه‌های تشخیص هویت متناسب با نوع جرم متفاوت است. در برخی از جرائم در همان صحنه جرم اطلاعات لازم از سوی کارشناسان تشخیص هویت به ما اعلام می‌شود. برخی از جرائم نیز زمان‌بر است و حتماً ضرورت دارد که بررسی‌های بیشتری برای آن جرم انجام شود.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار