خبر خوش بیمه سلامت برای پرستاران
کد خبر: 1011588
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F9w
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۴
معاون برنامه ریزی مدیریت و توسعه منابع بیمه سلامت از واریز مبلغ هزار میلیارد تومان به حساب دانشگاه‌های علوم پزشکی خبر داد؛ به این ترتیب، بدهی سازمان بیمه سلامت در سال ۹۸ به ۳ ماه می‌رسد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: شاهرخ رامزی درباره هزینه کرد بیمه سلامت در زمینه درمان مبتلایان به کرونا اظهار کرد: نمی‌توانم بگویم هزینه تمام شده برای درمان بیماران کرونایی در بیمه سلامت به صورت تفکیک شده از سایر بیماران چه قدر است، زیرا بیماران مبتلا به کرونا نیز جزئی از بیماران سازمان بیمه سلامت هستند و اسنادشان نیز در چارچوب اسناد بیمارستانی به دست ما می‌رسد و هزینه آن‌ها پرداخت می‌شود.

وی افزود: به طور کلی از اسفند ماه ۹۸ که کرونا در کشور شیوع یافت تا حدود بیستم فروردین ماه که اوج مرحله اول این اپیدمی بود، مبلغی بیش از ۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان پول بابت خدمتی که از مؤسسات طرف قرارداد بیمه سلامت دریافت شد، شارژ کردیم.
 
رامزی در پاسخ به این سؤال که هزینه درمان هر بیمار مبتلا به کرونا برای بیمه سلامت چقدر است، تصریح کرد: بر اساس آن چه وزارت بهداشت اعلام کرده، میانگین هزینه هر بیمار بستری در بخش‌های عادی بیمارستان‌ها ۲.۵ میلیون تومان است که ۹۰ درصد از هزینه‌های دارو‌ها و خدماتی که تحت پوشش بیمه سلامت است و به بیماران بستری ارائه می‌شود، توسط بیمه سلامت پرداخت می‌شود.

معاون برنامه ریزی مدیریت و توسعه منابع بیمه سلامت گفت: روز شنبه، یک هزار میلیارد تومان به بیمارستان‌های دانشگاهی اعتبار تزریق کرده ایم که بر اساس دستور سازمان برنامه و بودجه مقرر شده است این مبلغ بابت پرداخت کارانه پرستاران هزینه شود و به نوعی از زحمات پرستاران عزیز تقدیر و تشکر خواهد شد.

طاهر موهبتی، سرپرست سازمان بیمه سلامت نیز درباره واریز مبلغ یک هزار میلیارد تومان به حساب دانشگاه‌های علوم پزشکی تصریح کرد: به این ترتیب، بدهی سازمان بیمه سلامت در سال ۹۸ به ۳ ماه می‌رسد و ۷۰ درصد از مطالبات خرداد ماه ۹۹ نیز پرداخت خواهد شد؛ این مبالغ در قالب مطالبات دانشگاه‌های علوم پزشکی از سازمان بیمه سلامت تا روز شنبه به حساب دانشگاه‌ها واریز می‌شود.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار