قتل برادر مشروب فروش به خاطر آبرو
کد خبر: 1011449
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F7h
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۵
پسر جوانی که پس از قتل برادرش با صحنه‌سازی قصد فریب پلیس را داشت در بازجویی‌ها مدعی شد مقتول به خاطر فروش مشروب آبرویشان را برده بود و هنگام درگیری ناخواسته وی را به کام مرگ کشانده است.
سرویس حوادث جوان آنلاین: صبح روز شنبه ۲۸‌تیر به مأموران کلانتری‌۱۳۶ فرجام خبر رسید، پسر جوانی که در درگیری زخمی و به بیمارستانی در شرق تهران منتقل شده‌است به کام مرگ رفته است. با اعلام این خبر مأموران کلانتری در بیمارستان حاضر شدند و دریافتند نیمه‌های شب قبل اعضای خانواده‌ای پیکر نیمه جان پسر ۲۵‌ساله‌شان به نام شروین را در حالی که از ناحیه گردن زخمی بوده به بیمارستان منتقل می‌کنند و چند ساعت بعد به خاطر شدت خونریزی روی تخت بیمارستان فوت می‌کند.

با تأیید خبر قتل شروین قاضی واحدی، بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی تهران همراه تیمی از کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی در محل به تحقیق پرداختند.

یکی از اعضای خانواده شروین به مأموران گفت: ساعت‌۱۲ شب ما در خانه بودیم که شروین خونین و نیمه جان وارد خانه شد. بلافاصله با اورژانس تماس گرفتیم و شروین را به بیمارستان منتقل کردیم، اما پسرم فوت کرد. وی در پایان گفت: پسرم با دوستان قدیمی‌اش اختلاف داشت و احتمال می‌دهم که دوستانش او را به قتل رسانده‌باشند.

صحنه‌سازی برای فریب مأموران

در حالی که پدر و مادر مقتول مدعی بودند که پسرشان در درگیری با دوستانش به قتل رسیده‌است، تیم جنایی اقدام به تن‌پیمایی از مقتول کردند که مشخص شد هیچ آثار دفاعی در بدن مقتول وجود ندارد که نشانه درگیری او با دیگران باشد. از سوی دیگر بررسی‌های مأموران نشان داد مقتول چند باری به خاطر فروش مشروبات الکلی به زندان رفته است و به همین خاطر با خانواده‌اش اختلاف داشته است.

بنابراین تیم جنایی احتمال دادند وی در درگیری با اعضای خانواده‌اش به قتل رسیده است و از سوی دیگر تحقیقات میدانی نشان می‌داد شب حادثه همسایه‌ها متوجه صدای درگیری شروین با برادر بزرگترش شده‌اند. مأموران در بررسی خودروی پراید مقتول که در نزدیکی خانه‌شان پارک شده‌بود، هیچ آثار خونی پیدا نکردند و همچنین بررسی‌های دوربین‌های مداربسته هم نشان می‌داد که شروین در حالی که سالم بوده وارد خانه‌شان شده‌است. در حالی که همه شواهد و دلایل حکایت از آن داشت که شروین در درگیری خانوادگی به قتل رسیده‌است، مأموران پلیس راهی خانه پدری مقتول شدند که با آثار لکه‌های خون شسته شده در داخل خانه روبه‌رو شدند.

دستگیری برادر به جرم قتل

در شرایطی که پازل‌های حادثه خونین یکی پس از دیگری از سوی تیم جنایی کشف می‌شد، مأموران پلیس برادر ۲۸‌ساله شروین را به نام بابک به عنوان مظنون به قتل بازداشت کردند و به اداره پلیس انتقال دادند.

متهم ابتدا منکر قتل برادرش شد، اما صبح دیروز پس از انتقال به دادسرای امور جنایی تهران راز قتل برادرش را فاش کرد.

وی در توضیح ماجرای قتل برادر کوچکترش گفت: شروین پسر خوبی بود، اما ۱۰‌سال قبل دوستان نابابی پیدا کرد و با آن‌ها رفت و آمد می‌کرد و از آن زمان به بعد وارد کار‌های خلاف شد. او ۱۰‌سال است که مشروب مصرف می‌کند و مشروب هم می‌فروشد. به همین خاطر چند باری راهی زندان شده‌است و آخرین بار سال قبل برای فروش مشروب دستگیر شد و به زندان افتاد، اما اسفندماه به خاطر بیماری کرونا به مرخصی آمد و دیگر به زندان برنگشت. کار‌های او آبروی ما را در محل و بین فامیل برده‌بود و از طرفی هم هر وقت مست می‌کرد، پدر و مادرم را هم اذیت می‌کرد. خیلی تلاش کردیم او دست از کار‌های خلافش بردارد، اما فایده نداشت و او به حرف‌های ما توجهی نمی‌کرد و گاهی هم با ما درگیر می‌شد.

می‌خواستم برادرم را بترسانم

وی ادامه داد: شب حادثه من همراه پدر و مادرم در خانه بودیم که شروین در حالی که به شدت عصبانی بود وارد خانه شد و با پدر و مادرم درگیر شد. برادرم می‌گفت آخرین بار که از سوی مأموران پلیس دستگیر و روانه زندان شده‌است، پدر و مادرم او را لو داده‌اند. هر چقدر تلاش کردیم او را آرام کنیم موفق نشدیم که ناگهان به طرف پدرم حمله کرد و او را زیر مشت و لگد گرفت. او قصد داشت پدرمان را بکشد که با او درگیر شدم و سعی کردم او را از خانه بیرون کنم، اما او مقاومت می‌کرد. سپس چاقوی ضامن دار خودش را گرفتم و برای اینکه او را بترسانم به طرفش پرتاب کردم که ناگهان به گردنش برخورد کرد و خونین نقش بر زمین شد.

پس از این بلافاصله با اورژانس تماس گرفتیم و شروین را به در حیاط منتقل کردیم و مدعی شدیم که او در درگیری با دوستانش در بیرون از خانه زخمی شده‌است. وقتی هم که در بیمارستان فوت کرد خون‌های داخل خانه را شستیم و سعی کردیم با صحنه‌سازی مأموران پلیس را فریب دهیم، اما خیلی زود دستمان رو شد.

وی در پایان گفت: من قصد قتل برادرم را نداشتم و پدر و مادرم شاهد ماجرا بودند و فقط قصد داشتم او را بترسانم که به صورت اتفاقی به قتل رسید.

متهم در ادامه به دستور قاضی واحدی برای تحقیقات بیشتر در اختیار کارآگاهان اداره‌دهم پلیس‌آگاهی قرار گرفت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار