فروش روغن سویا به جای روغن‌های زیتون خارجی
کد خبر: 1011441
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F7Z
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۰۰
برخی از افراد کالا‌های تقلبی تحت عنوان روغن‌های زیتون وارداتی در بازار توزیع کرده‌اند. این افراد در انبار‌های متروکه قوطی و بطری کالا‌های خارجی را در داخل کشور چاپ و روغن سویا را در بطری‌های روغن زیتون پر می‌کنند.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: سیدمجتبی غمخواری، عضو اتحادیه بنکداران موادغذایی در گفتگو با تسنیم اظهار کرد: از زمانی که واردات روغن زیتون با مشکل مواجه شده است، برخی از افراد کالا‌های تقلبی تحت عنوان روغن‌های زیتون وارداتی در بازار توزیع کرده‌اند.

وی افزود: این افراد در انبار‌های متروکه قوطی و بطری کالا‌های خارجی را در داخل کشور چاپ و روغن سویا را در بطری‌های روغن زیتون پر می‌کنند. این عضو اتحادیه بنکداران مواد غذایی ادامه داد: در حالی که قیمت فروش یک روغن زیتون پنج لیتری وارداتی حدود ۲۴۰ هزار تومان است، این محصولات تقلبی به قیمت‌های ۷۰ تا ۹۰ هزار تومان عرضه می‌شود و برخی از افراد نیز بدون توجه به دلیل ارزان بودن قیمت، اقدام به خرید آن‌ها می‌کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس گزارشی که به سازمان تعزیرات حکومتی درباره فروش این کالا‌های تقلبی در میدان اعدام تهران داده شد، نیروی انتظامی با آن‌ها برخورد و مجموعه بزرگ تولیدکننده روغن‌های تقلبی را کشف کرد.

غمخواری اظهار کرد: براساس کار مشترک نیرو‌های تعزیرات حکومتی و نیروی انتظامی جلوی عرضه این روغن زیتون‌های تقلبی با نشان‌های ترکیه‌ای و ایتالیایی گرفته شد.

وی با بیان اینکه محصولات تقلبی کالا‌های وارداتی دیگری مانند روغن‌های ذرت و آدامس وارداتی و ... نیز به صورت مشابه در بازار عرضه می‌شود، تصریح کرد: باید فرهنگسازی لازم در مردم نیز صورت گیرد تا از خرید کالا‌هایی که دارای سیب سلامت وزارت بهداشت و برچسب اصالت کالا نیستید، خودداری کنند.

غمخواری گفت: عرضه این کالا‌ها می‌تواند به سلامت مردم آسیب وارد کند و افرادی که اقدام به تولید این محصولات می‌کنند، مجرمانی هستند که باید به شدت با آن‌ها برخورد شود.

وی اظهار داشت: مورد اخیری که نیروی انتظامی در شهرستان ملارد کشف کرد، مجموعه غیرقانونی با بالک ۱۰ هزار لیتری روغن سویا آن را در بسته بندی روغن‌های زیتون وارداتی در بازار عرضه می‌کرد.

این عضو اتحادیه بنکداران مواد غذایی گفت: براساس اطلاعات واصله این محصولات تقلبی حتی در بنادر کشور و مناطق آزاد نیز با عنوان کالای وارداتی ته لنجی و قاچاق توزیع شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار