خروج قطعی سپاهان از مسیر قهرمانی/شانس کم استقلال، تراکتور و فولاد
کد خبر: 1011386
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F6g
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۴
پیروزی پرسپولیس مقابل فولاد نه تنها قهرمانی این تیم را تاحدود زیادی قطعی کرد بلکه باعث شد رسما سپاهان و شهرخودرو از مسیر قهرمانی خارج شوند.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: پرسپولیس همچنان اقتصادی و کم گل پیروز می‌شود و به لطف این پیروزی‌ها، امتیازات کامل بازی‌ها را از آن خود می‌کند و قدم به قدم به قهرمانی نزدیک‌تر می‌شود.

پیروزی شب گذشته شاگردان گل محمدی برابر میهمان خود فولاد، نه تنها این تیم را تاحدود زیادی به قهرمانی نزدیک کرد، بلکه باعث شد عملا شانس سپاهان و شهرخودرو برای قهرمانی از دست برود.

در حال حاضر پرسپولیس با ۵۹ امتیاز در صدر جدول است، تراکتور با ۴۴، سپاهان و شهر خودرو با ۴۲، استقلال با یک بازی کمتر و ۴۱ و فولاد با ۲ بازی کمتر و ۳۹ امتیاز در رده‌های بعدی قرار دارند.

با فرض این که پرسپولیس در هر ۵ دیدار باقیمانده شکست بخورد و فصل را با همین ۵۹ امتیاز به پایان برساند، سپاهان و شهرخودرو حتی در صورت پیروزی در هر ۵ بازی باقیمانده و کسب ۱۵ امتیاز، نهایتا جمع امتیازات شان به ۵۷ رسیده که این دو تیم عملا هیچ شانسی برای قهرمانی روی کاغذ نداشته و عملا از مسیر قهرمانی خارج شده اند.

آبی پوشان با احتساب یک بازی معوقه شانس کمی روی کاغذ دارند و در صورتی که پرسپولیس فصل را با ۵۹ امتیاز به پایان برساند و آن‌ها در ۶ بازی باقیمانده پیروز شده و ۱۸ امتیاز بگیرند، آنگاه جمع امتیازشان ۵۹ شده و با امتیاز کنونی سرخ پوشان برابری کرده و ممکن است با تفاضل گل شانس قهرمانی پیدا کنند.

شاگردان نکونام، اما با احتساب دیدار‌های معوقه شان ۷ بار باید به میدان بروند و روی کاغذ پتانسیل کسب ۲۱ امتیاز دارند و آن‌ها هم می‌توانند امتیازات خود را به ۶۰ برسانند.

تراکتوری‌ها یکی دیگر از سه تیمی هستند که هنوز روی کاغذ شانس قهرمانی دارند. آن‌ها در حال حاضر با ۴۴ امتیاز در رده دوم قرار دارند و در صورت ۵ پیروزی متوالی، جمع امتیازات آن‌ها به ۵۹ رسیده و در این صورت این تیم هم ممکن است به لطف تفاضل گل اندک شانسی برای قهرمانی داشته باشد.

با شرایط جدولی کنون تنها تیم فولاد است که ممکن است به لحاظ امتیاز از پرسپولیس پیشی بگیرد و به جز آن هیچ تیم دیگری چنین امکانی را نخواهد داشت.

پرسپولیس با همین شرایط جدولی هم عملا تنها به ۲ امتیاز برای مسجل کردن قهرمانی‌اش نیاز دارد و این به شرطی است که تیم‌های تعقیب کننده اش در همه بازی‌های باقی مانده خود تا پایان فصل پیروز شوند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار