هشدار به نمونه‌های تقلبی «فاوپیراویر» در بازار آزاد
کد خبر: 1011211
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004F3r
تاریخ انتشار: ۲۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۸
مدیر کل دارو و مواد تحت کنترل سازمان غذا و دارو گفت: داروی فاویپیراویر تولید داخل در کشور به میزان کافی موجود و برای مصرف مراکز درمانی تامین و توزیع شده است، دارویی که در بازار آزاد فروش می‌رود، تقلبی و قاچاق بوده و تاکید می‌شود مردم از تهیه آن جدا خودداری کرده و عوامل متخلف را به مراجع انتظامی و معاونت‌های غذا و داروی دانشگاه‌های علوم پزشکی معرفی کنند.
سرویس اجتماعی جوان آنلاین: دکتر حیدر محمدی نسبت به مصرف خودسرانه داروی فاوپیراویر هشدار داد و گفت: این دارو در پروتکل درمانی بیماران کرونا وجود ندارد و تنها باید با تشخیص پزشک متخصص در بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی تجویز و مصرف می‌شود.

وی با بیان اینکه داروی فاوپیراویر تنها در داروخانه‌های بیمارستانی و مراکز بهداشتی و درمانی موجود است، عنوان کرد: نمونه‌های موجود این دارو در بازار آزاد، خارجی بوده و احتمالا به صورت قاچاق و تقلبی وارد و با قیمت‌های نجومی به فروش می‌رسد و هیچ تضمینی در خصوص کیفیت و اصالت آن وجود ندارد.

مدیرکل داروی سازمان غذا و دارو تصریح کرد: سازمان غذا و دارو، دارو‌هایی که در درمان بیماران کرونا مطرح می‌شود را تهیه و با نظارت وزارت بهداشت برای بیماران نیازمند در اختیار داروخانه‌ها و دانشگاه‌های علوم پزشکی قرار می‌دهد.

بنا بر اعلام پایگاه اطلاع رسانی سازمان غذا و دارو، وی با اشاره به استفاده سودجویان از شرایط کنونی و عرضه دارو‌های غیرمجاز در بازار سیاه، از پزشکان خواست تا در حد امکان از تجویز دارو‌هایی که هنوز وارد پروتکل درمان نشده‌اند، خودداری کرده تا از مراجعه خانواده بیماران برای تهیه این دارو‌ها از بازار آزاد و گرفتار شدن در چنگال افراد قاچاقچی و سودجو جلوگیری شود.
منبع: ايسنا
برچسب ها: فاوپیراویر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار