ارسال ۴ نامه بی‌پاسخ آلومینیومی به وزارت صمت
کد خبر: 1010861
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EyD
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۳:۴۵
عضو هیئت‌مدیره سندیکای آلومینیوم معتقد است که رشد صادرات آلومینیوم و عرضه نکردن محصولات در بازار داخل و از همه مهم‌تر عدم توجه وزارت صمت به رویداد‌های صنعت آلومینیوم از اصلی‌ترین عوامل التهاب قیمت آلومینیوم است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: عضو هیئت مدیره سندیکای آلومینیوم با اشاره به رشد حدود ۴۴ درصدی قیمت آلومینیوم به خبرنگار تسنیم گفت: عرضه‌های ایرالکو در بورس متوقف شده و سالکو (شرکت مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب) نیز با وجود دریافت ارز دولتی و تأمین پودر آلومینا، بدون توجه به بازار داخلی کل تولیداتش را صادر می‌کند.

آریا صادق نیت‌حقیقی با بیان اینکه این میزان رشد قیمت آلومینیوم منطقی نیست، گفت: در این میان با وجود اعلام هشدار به وزارت صمت طی هفته‌های گذشته و ارسال چهار نامه به این وزارتخانه، اما هیچ واکنش و حمایتی برای رشد عرضه‌ها در بورس از سوی وزارت صمت انجام نشد.

وی گفت: رشد صادرات آلومینیوم و عرضه نکردن محصولات در بازار داخل و از همه مهم‌تر عدم توجه وزارت صمت به رویداد‌های صنعت آلومینیوم از اصلی‌ترین عوامل التهاب قیمت آلومینیوم است.

او ادامه داد: دیروز قیمت آلومینیوم با رشد حدود ۱۳ هزار تومانی و ۴۴ درصدی مواجه شد در شرایطی که وزارت صمت به هیچ عنوان پاسخگوی این رشد قیمت در پی بی‌اعتنایی خود نسبت به هشدار‌های سندیکای آلومینیوم نیست. صادق نیت‌حقیقی عنوان کرد: متأسفانه علاوه بر تحریم کلی که نسبت به ایران وجود دارد، فلز آلومینیوم به دلیل کاربرد در حوزه نظامی و هسته‌ای با تحریم مستقیم امریکا روبه‌رو شده و در این میان به جای حمایت بیشتر از این صنعت، بار سایر صنایع نیز روی دوش صنعت آلومینیوم قرار گرفته است.

این عضو هیئت مدیره سندیکای آلومینیوم در پاسخ به این پرسش که آیا وزارت صمت در جریان مشکلات بوده و تاکنون چه پیگیری از سوی سندیکا برای حل مشکلات انجام شده است، گفت: علاوه بر اعلام مشکلات در نشست‌های مرتبط، تاکنون دو نامه به سرپرست وزارت صمت و دو نامه به صادقی‌نیارکی، معاون وزیر صمت نوشته و ارسال کرده‌ایم که هیچ پاسخی در این باره به سندیکا فرستاده نشده است. در این نامه‌ها، پیش از قرار گرفتن در منطقه فعلی التهاب بازار، هشدار‌های لازم برای رشد عرضه‌های آلومینیوم از سوی تولیدکنندگان را داده بودیم که توجهی به آن‌ها نشد و دیروز شاهد رشد ۴۴ درصدی قیمت آلومینیوم بودیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار