۴۲ پروژه بزرگ در بخش آب و برق طی امسال در کشور افتتاح شده است
کد خبر: 1010452
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Erc
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۳
تهران وزیر نیرو گفت: مجموعا ۴۲ پروژه بزرگ مرتبط با آب و برق با سرمایه گذاری ۱۴ هزار میلیارد تومان طی سال ۹۹ در کشور به بهره برداری رسیده است.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: ‌رضا اردکانیان پیش از ظهر دوشنبه ۲۳ تیرماه در حاشیه آئین بهره‌برداری از طرح آب‌رسانی به شهرستان پیشوا از تصفیه‌خانه هفتم آب تهران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: امروز در یازدهمین هفته از پویش هر هفته «الف. ب. ایران» خط آبرسانی از سد ماملو به شهرستان پیشوا برای تأمین آب شرب و بهداشت مردم افتتاح شد و نیز عملیات اجرایی دو واحد هفت و هشت تصفیه خانه بزرگ جنوب تهران با سرمایه گذاری حدود ۶۴۰ میلیارد تومان از منابع داخلی وزارت نیرو آغاز شد.

وی گفت: افتتاح یک مخزن ۲۰ هزار متر مکعبی در محمودآباد پاکدشت نیز از پروژه‌های امروز است.

وزیر نیرو اضافه کرد: در این هفته در استان هرمزگان طرح‌های مهم آب و برق شامل آب شیرین کن بندرعباس و طرح بزرگ آبرسانی به شهرستان «بشاگرد» و احداث نیروگاه حرارتی در قشم از جمله طرح‌های پویش خواهد بود که افتتاح خواهد شد و مجموعاً ۴۲ پروژه بزرگ در سال ۹۹ با سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار میلیارد تومان تاکنون افتتاح شده است.

وی ادامه داد: امروز در موضوع جمع آوری و تصفیه فاضلاب در تهران شاهد اتفاقات خوبی طی سال‌های اخیر هستیم و شبکه فاضلاب تهران حدوداً ۹ هزار کیلومتر است که از این مقدار حدود هفت هزار کیلومتر اجرا شده که بیش از ۶۰ درصد آن در دولت‌های یازدهم و دوازدهم بوده است و دو هزار کیلومتر باقیمانده نیز طرف سه الی چهار سال آینده به اتمام می‌رسد.

اردکانیان تصفیه خانه‌های فاضلاب را مهم‌تر از شبکه‌های جمع آوری فاضلاب دانست و گفت: ۱۲ واحد تصفیه خانه فاضلاب برای پروژه بزرگ تصفیه فاضلاب تهران طراحی شده که شش تصفیه خانه الان در مدار بهره برداری است، عملیات اجرایی دو واحد امروز آغاز شد، چهار واحد تا پایان سال در غرب تهران به بهره برداری می‌رسد و تصفیه خانه‌های بزرگ جنوب و غرب تهران به تنهایی ۷۰ درصد فاضلاب تهران را تصفیه می‌کنند، این بشارت را می‌دهم که تا پایان سال بخش بزرگی از شبکه جمع آوری فاضلاب در تهران متصل شده و جمعیت قابل توجهی تحت پوشش قرار می‌گیرند و فاضلاب منازل مستقیماً به تصفیه خانه‌ها می‌رسند.

وی گفت: اهمیت این تصفیه خانه‌ها علاوه بر تأمین بهداشت عمومی تأمین پساب تصفیه شده برای تغذیه سفره‌های زیرزمینی و جلوگیری از فرونشست زمین و تأمین حق آبه‌های دشت‌های وسیع در استان تهران به کار گرفته می‌شوند که دشت ورامین از جمله این دشت‌ها است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار