سهم کودکان مشهدی از امانت کتابخانه‌های عمومی مشهد چقدر است؟
کد خبر: 1010315
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EpP
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۹ - ۲۲:۱۴
امروز روز ادبیات کودک است؛ نکته جالب این است که کودکان مشهدی در امانت کتب از کتابخانه‌های مشهد سهم مناسبی دارند.

در سال 98 بیش از 700هزار عنوان کتاب‌ در بخش‌های کودک و نوجوان کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی به امانت رفته است.

سالروز درگذشت مهدی آذریزدی، نویسنده و بازنویس برجسته کشور روز ادبیات کودک و نوجوان نامگذاری شده است و به همین مناسبت آماری از میزان استفاده کودکان و نوجوانان ار بخشهای کودک کتابخانه های عمومی خراسان رضوی ارائه شده است.

به مناسبت روز ادبیات کودک و نوجوان نگاهی به آمار فعالیت‌ کتابخانه‌های عمومی در بخش کودک و نوجوان و میزان امانت کتاب‌ها در کل کشور داریم.بیش از 40درصد اعضای کتابخانه‌های عمومی استان کودکان و نوجوانان هستند

در حال حاضر بیش از 40 درصد اعضای کتابخانه‌های عمومی تحت پوشش اداره کل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی،کتابخانه‌های عمومی را کودکان و نوجوان تشکیل می‌دهند. خردسالان و کودکان در سه رده سنی الف، ب و ج (پیش‌دبستانی تا پنجم ابتدایی) مخاطبان و کاربران بخش کودک و رده‌های سنی 12 تا 18 سال کاربران بخش نوجوان کتابخانه‌ها هستند.

خدمات بخش کودک

در بخش کودک کتابخانه‌ها امکان بازی، سرگرمی، مطالعه در محل و امانت کتاب فراهم شده است. همچنین فعالیت‌های فرهنگی از جمله برگزاری کلاس های آموزشی ویژه کودکان و والدین، جلسات جمع خوانی، شعرخوانی، نویسندگی، قصه‌گویی، نقاشی و کاردستی در کتابخانه‌های عمومی برنامه‌ریزی‌شده و به شکل مستمر در حال اجرا است.

سهم کتاب کودک از امانت کتابخانه‌ها

بیش از 41 درصد میزان امانت کتاب در کتابخانه‌های عمومی استان ویژه کتب کودک و نوجوان است؛ به طوری که امانت کتاب‌ها در بخش‌های کودک و نوجوان کتابخانه‌ها در دوره زمانی یکساله 1398 نزدیک به 700هزار نسخه بوده است. 

از جمله کتاب‌های پرمخاطب در حوزه کودک و نوجوان که بیشترین میزان امانت را در کتابخانه‌های عمومی به خود اختصاص داده‌اند می‌توان به  «تعطیلات زورکی» نویسنده و تصویرگر جف کینی،«قصه‌های من و بابام»قصه‌ و نقاشی از اریش ازر،«قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب» نویسنده مهدی آذریزدی، کتاب‌های شکوفه،«10 قصه از امام رضا علیه‌السلام برای بچه‌ها» ، به روایت مژگان شیخی، کتاب‌های بنفشه،«ماجراهای پی‌پر فسقلی»، کتاب‌های قاصدک،«قصه‌های شاهنامه» به روایت آتوسا صالحی،‌«آشنایی با قرآن کریم برای نوجوانان»، شرح و ترجمه فرزانه زنبقی اشاره کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار