توزیع ۶۰۰ بسته بهداشتی بین کودکان کار و خیابانی در کرج
کد خبر: 1010211
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Enj
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۲
مدیر بهزیستی شهرستان کرج خبر داد
مدیر بهزیستی شهرستان کرج گفت: ۶۰۰ بسته بهداشتی در سه مرحله میان کودکان کار و خیابانی کرج با هدف پیشگیری از بروز بیماری ویروسی کرونا توزیع شد.

علیرضا فتاح پور در حاشیه مانور مرکز فوریت های اجتماعی کرج به مناسبت آغاز هفته بهزیستی افزود: ضدعفونی کردن روزانه تمام بخش های مرکز فوریت های اجتماعی ، تهیه ماسک ، دستکش ومواد ضدعفونی کننده برای تمام پرسنل این مجموعه، ضدعفونی کل مرکز با مشارکت و همکاری نیروهای سپاه از جمله اقدامات انجام شده برای رعایت پروتکل های بهداشتی بوده است.

وی ادامه داد: افراد حاضر در خوابگاه تحت پوشش بهزیستی برای کنترل و پیشگیری از بیماری کرونا غربالگری و با نصب بروشور نیز با موضوع راه های پیشگیری از کرونا در دستور کار قرار داده شده است.

فتاح پور با اشاره به اهمیت شکل گیری اورژانس اجتماعی و نقشی که در کمک به کنترل بخشی از آسیب های اجتماعی دارد، اظهار داشت: در دهه ۷۰ رشد آسیب‌های اجتماعی از یک‌سو و رشد مراجعات به محاکم قضایی از سوی دیگر موجب شد تا راه اندازی مجموعه ای درسازمان بهزیستی در دستور کار قرار گیرد که بتواند در کنار کمک به حل معضلات ایجاد شده برای مردم آنها را از مراجعه به دستگاه قضایی بی نیاز کند.

وی با تاکید بر اینکه شکل گیری اورژانس اجتماعی بر پایه کم کردن فاصله میان خانه، کلانتری و سیستم قضایی شکل گرفته است، گفت: آغاز به کار این مجموعه در سال ۷۸ به همت سازمان بهزیستی بوده است.

مدیر بهزیستی شهرستان کرج با اشاره به اینکه اورژانس اجتماعی در چهار بخش فعال شده است، افزود: بخش اول راه اندازی مراکز مداخله در بحران بوده که با هدف شناسایی افراد در معرض آسیب و کاستن از شدت بحران در بحران‌های فردی، خانوادگی و اجتماعی ایجاد شده است.

وی در ادامه با اشاره به شکل گیری پایگاه‌های خدمات اجتماعی در اورژانس اجتماعی بیان کرد: در قالب استقرار این پایگاه ها در حاشیه شهرها و سکونتگاه‌های غیررسمی مستقر خدمات موردی به مردم ارائه می شود.

فتاح پور در بخش دیگری هدف از راه اندازی خط تلفن ۱۲۳ اورژانس اجتماعی را پاسخگویی به تماس‌های استمداد جویانه در مورد همسرآزاری، کودک‌آزاری، معلول و سالمندآزاری، فرار دختران، کودکان خیابانی، خودکشی و یا خانواده‌های در معرض طلاق برشمرد.

وی با این توضیح که تیم‌های سیار اورژانس اجتماعی نیز در قالب ون‌های ویژه‌ای به رنگ سفید است، عنوان کرد: این تیم های سیار نیز در موارد بحرانی و حاد، خدمات به موقع و تخصصی به شهروندان ارایه می کنند.

مدیر بهزیستی شهرستان کرج با بیان اینکه شروع به کار اورژانس اجتماعی در این شهرستان از اواخر سال ۸۴ بوده است،گفت: اما گشت های سیار اورژانس اجتماعی در قالب چرخش ون های ویژه این مجموعه در سطح شهر تقریبا یک سال ونیم بعد از شروع به کار اورژانس اجتماعی در کرج دایر شد.

وی با تاکید بر اینکه اکنون اورژانس اجتماعی شهرستان کرج با احتساب افراد فعال در محمدشهر وکمالشهر بالغ بر ۴۵ نیرو دارد، بیان کرد: بر اساس آخرین آمار اورژانس اجتماعی شهرستان کرج در تیرماه امسال بین۵۰ تا ۶۰ تماس دریک روز با این مجموعه برقرار شده است.

در تیرماه سالجاری بالغ بر یکهزار و ۷۸۰ تماس با اورژانس اجتماعی شهرستان کرج برقرار شده که موارد مختلفی از جمله خشونت خانوادگی، کودک آزاری، اقدام به خودکشی و یا همسرآزاری مطرح شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار