برائت از قتل همسر
کد خبر: 1010109
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Em5
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۰
حکم تبرئه مرد جوانی که به اتهام قتل همسرش دستگیر شده بود، در دیوان عالی کشور تأیید شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  سال‌۹۱ مأموران پلیس پایتخت، از قتل زن جوانی در یک منزل مسکونی در غرب تهران باخبر و راهی محل شدند. با حضور مأموران در محل اولین شواهد نشان می‌داد، زن ۳۰‌ساله به نام راضیه بر اثر ضربه چاقو کشته شده‌است و شوهر و فرزند یکساله این زن نیز زخمی و به بیمارستان منتقل شده‌اند. جسد زن جوان به پزشکی قانونی منتقل و تحقیقات در این زمینه آغاز شد تا اینکه شوهر راضیه به نام مرتضی بعد از بهبودی نسبی در شرح ماجرا گفت: «همسرم بعد از زایمان به افسردگی شدیدی مبتلا شده‌بود و مدام گریه می‌کرد. بار‌ها از او خواستم به دکتر برویم، اما راضی نمی‌شد. شب حادثه او با من درگیر شد و حتی در آن درگیری مرا به شدت کتک زد، اما من خودم را کنترل کردم و حرفی نزدم. بعد با پدرش تماس گرفتم و ماجرا را به او گفتم. پدر راضیه از من خواست تا دخترش را به خانه‌اش بفرستم، اما راضیه این را هم قبول نکرد و به خانه پدرش نرفت.» متهم در ادامه گفت: «بعد از آن درگیری، راضیه آرام شد و به اتاق خواب رفت و بعد از گریه‌های زیاد خوابش برد. من هم بعد از اینکه او آرام شد، خوابیدم، اما نیمه‌های شب با صدای جیغ فرزندم از خواب بیدار شدم و با صحنه وحشتناکی روبه‌رو شدم.» مرد جوان ادامه داد: «همسرم را دیدم با چاقو بالای سر فرزندم ایستاده است. جلو رفتم که متوجه شدم او با چاقو فرزندم را زخمی کرده است. راضیه تا مرا دید به طرفم حمله کرد و چند ضربه با چاقو هم به من زد. می‌خواستم چاقو را از دستش بگیرم، اما یکباره چاقو را به شکمش زد و روی زمین افتاد. همان موقع با اورژانس و پلیس تماس گرفتم، اما بی‌فایده بود و همسرم فوت کرده بود.»

تلاش‌ها در این زمینه ادامه داشت تا اینکه کارشناسان پزشکی قانونی احتمال دادند همان ضربه به شکم کشنده بوده‌است و مقتول خودکشی کرده است. با اعلام این نظریه، اما پدر و مادر مقتول علیه دامادشان شکایت کردند و مدعی شدند او قاتل دخترشان است.

با طرح این شکایت، تحقیقات وارد مرحله تازه‌ای شد و پلیس دریافت آن مرد با همسرش اختلافات دامنه‌داری داشته است.

به این ترتیب مرتضی به اتهام قتل عمد روانه زندان شد و پرونده بعد از کامل شدن تحقیقات به دادگاه کیفری یک استان تهران فرستاده شد و روی میز هیئت قضایی شعبه هشتم قرار گرفت. ابتدای جلسه اولیای‌دم درخواست قصاص کردند. در ادامه متهم در جایگاه ایستاد و با انکار جرمش مدعی شد همسرش خودکشی کرده‌است. در آخر هیئت قضایی با رد این ادعا پرونده را لوث تشخیص داده و حکم به برگزاری مراسم قسامه دادند.

بنابراین متهم برای دومین بار پای میز محاکمه حاضر شد. او بعد از قرائت کیفرخواست در جایگاه ایستاد و ۵۰‌بار قسم خورد که همسرش را به قتل نرسانده است.

در ادامه پدر مقتول نیز بیماری دخترش را تأیید کرد و گفت راضیه چند بار اقدام به خودکشی کرده بود.

به این ترتیب هیئت قضایی بعد از شور با فرضیه خودکشی مقتول، مرد جوان را از اتهام قتل عمد تبرئه کردند. این حکم به دیوان عالی کشور فرستاده شد و از سوی قضات شعبه ۴۲ دیوان نیز تأیید شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار