هشدار نسبت به تورم ناشی از طرح اقدام ملی مسکن
کد خبر: 1010096
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Els
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۵
یک کارشناس اقتصادی درباره طرح اقدام ملی مسکن توضیح داد که اگر منابع این طرح از طریق اعطای وام تأمین شود، منجر به افزایش تورم خواهد شد و از آنجا که تورم قدرت خرید مردم را کاهش داده، برای حل مشکل مسکن باید سعی کرد تورم مهار شود.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: یک عضو کمیسیون عمران مجلس در این زمینه توضیح داده که یکی از مباحث مهم طرح اقدام ملی مسکن، بحث تأمین مالی آن است که از هفته گذشته تا به امروز راه‌های مختلفی پیشنهاد شده، ولی هنوز نهایی نشده است و تا یک‌شنبه نهایی می‌شود و ما به دنبال ترکیب هر دو راه یعنی هم تعیین ردیف اعتباری و هم بهره‌گیری از بازار سرمایه برای تأمین مالی این طرح هستیم.

کامران ندری در گفتگو با ایسنا، درباره طرح اقدام مسکن ملی که گفته می‌شود، قرار است منابع آن از سمت بانک مرکزی تأمین شود، اظهار کرد: اگر طرحی بخواهد از طریق منابع بانکی تأمین مالی شود، می‌تواند آثار تورمی در پی داشته باشد، زیرا نظریات جدید عرضه پول می‌گوید که اعطای وام مساوی با خلق پول است. وی ادامه داد: اگر این طرح تکلیفی هم باشد، بانک مرکزی مجبور می‌شود تا برای حمایت از آن و تکالیف اعمال شده به نظام بانکی، پایه پولی را افزایش بدهد. در شرایط فعلی اگر این طرح از طریق وام و اعتبارات تأمین شود، تورم را افزایش می‌دهد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار