کرونا در پمپ بنزین‌ها جا خوش کرده است!
کد خبر: 1009919
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ej1
تاریخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۰۱:۴۶
از زمان شیوع ویروس کرونا پمپ بنزین‌ها به دلیل تردد مردم یکی از مکان‌های پر خطر شناخته شده و به‌رغم راهکار‌های در نظر گرفته شده همچنان شاهد جولان این ویروس در پمپ‌بنزین‌ها هستیم.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزار ش ایسنا، یکی از راهکار‌های مقابله با کرونا تجهیز پمپ بنزین‌ها به دستکش‌های یکبار مصرف، مواد ضدعفونی کننده و سوختگیری توسط اپراتور‌ها بود، اما به‌رغم این اقدامات بعضاً دیده می‌شود که پمپ‌بنزین‌ها چندان این مسئله را جدی نگرفته‌اند و حتی متقاضیان سوخت نیز تمایل چندانی ندارند که مسئولیت سوختگیری را به اپراتور‌های جایگاه‌ها واگذار کنند. البته مشاهدات عینی از چندین جایگاه سوخت نشان می‌دهد که اپراتور جایگاه‌ها مخالفتی برای انجام فرایند سوختگیری خودرو‌های متقاضی ندارند، اما به دلیل عدم اطمینان یا عدم آگاهی، افراد بعضاً بدون در اختیار داشتن وسایل مناسب بهداشتی همچون ماسک و دستکش اقدام به سوختگیری می‌کنند. علاوه بر این یکی از مواردی که در مدت شیوع ویروس کرونا در پمپ‌بنزین‌ها به چشم می‌خورد بنر‌های عدم دریافت وجه نقد و درخواست از متقاضیان سوخت برای پرداخت غیر نقدی هزینه سوخت است، اما بازهم بسته‌های اسکناس در دستان اپراتور‌ها رخ نمایی می‌کند که این مسئله نیز نشان از عدم رعایت افراد و اپراتور‌ها دارد.

در همین راستا محمد عطاپور، مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه‌ها و مجتمع‌های خدماتی، رفاهی و بین‌راهی در خصوص وضعیت فعلی جایگاه‌های سوخت برای مقابله با ویروس کرونا گفت: در حال حاضر جایگاه‌ها ماسک و دستکش را در اختیار اپراتور‌ها و حتی افراد متقاضی قرار داده‌اند، اما لازم است افرادی که وارد پمپ‌بنزین نیز می‌شوند وسایل بهداشتی لازم را همراه داشته باشند. وی با بیان اینکه اکنون نسبت به گذشته مردم حساسیت‌ها را بیشتر درک کرده‌اند و این مسئله به عنوان یک فرهنگ در حال شناخت است، تأکید کرد: افراد باید به خاطر سلامتی خودشان در وهله اول و حفظ سلامتی دیگران از ماسک و دستکش استفاده کنند. در این میان جایگاه‌ها نیز با هزینه خودشان وسایل بهداشتی را تأمین می‌کنند. مشاور عالی انجمن مالکان جایگاه‌ها و مجتمع‌های خدماتی، رفاهی و بین‌راهی با اشاره به آسیب‌های وارد شده به تجهیزات پمپ‌بنزین‌ها به دلیل ضدعفونی‌های مکرر گفت: در ابتدا به دلیل اینکه از مواد نامناسب برای ضدعفونی جایگاه‌ها استفاده می‌شد، جایگاه‌ها متحمل خسارات زیادی شدند. با توجه به اینکه مواد ضد‌عفونی مناسب گران است جایگاه‌ها چاره‌ای ندارند، اما اکنون شرایط نسبت به گذشته بهتر است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار