رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج گفت: این سازمان در راستای رسالت سازمانی خود و با هدف امدادرسانی سریع در زمان وقوع حوادث همواره با تمام توان در جهت نجات جان و مال شهروندان تلاش نموده است.

وی اضافه کرد: امسال آتش‌نشانان این سازمان علاوه بر انجام عملیات‌های مختلف، بواسطه شیوع ویروس کرونا در اجرای برنامه گندزدایی و ضدعفونی کردن معابر سطح شهر هم حضور فعالی داشته‌اند.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج  اعلام کرد: براین اساس از تعداد 217 عملیات اطفاء حریق گزارش شده، 160 عملیات مربوط به فضای سبز، کشاورزی، مرتع و جنگل، 18 مورد مسکونی، 18 مورد خودرو و ماشین‌آلات،4 مورد ضایعات و زباله، 3 مورد تجاری، 3 مورد انبار، 2 مورد مراکز بهداشتی و درمانی، صنعتی یک مورد و 8 فقره سایر موارد بوده است.

انجام 165 فقره عملیات امداد و نجات 

وی افزود: 91 مورد گرفتن حیوانات موذی و و حشی، 17 مورد گیرکردن در آسانسور، 15 مورد گیر کردن انگشتر، 11 مورد تصادف، 11 مورد باز کردن درب ، 4 مورد ریزش آوار، 2 مورد آبگرفتگی و سیلاب، انفجار گاز، سقوط از ارتفاع ، خفگی، سقوط اشیاء و اجسام هر کدام یک مورد و 10 فقره سایر موارد نیز از 165 فقره عملیات امداد و نجات بوده است.

رئیس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری سنندج اعلام کرد: در حوادث رخ داده در سطح شهر در سه ماهه نخست سال‌جاری تعداد 15 نفر از شهروندان دچار آسیب‌دیدگی شده که از این تعداد  10 نفر مجروح و 5 نفر نیز متاسفانه فوت کردند.

وی اعلام کرد: 279 مورد از عملیات‌های انجام شده در داخل محدوده شهری و 3 مورد هم خارج از محدوده شهری انجام شد.