‌آخرین دفاع حمید‌صفت قبل از محاکمه
کد خبر: 1009766
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EgY
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۴
حمید‌صفت خواننده رپ زیر‌زمینی که متهم است در درگیری پدر خوانده‌اش را به قتل رسانده‌است، صبح دیروز برای آخرین دفاع در دادسرای امور جنایی تهران مورد تحقیق قرار گرفت.
سرویس حوادث جوان آنلاین:  ۲۸‌مرداد‌سال‌۹۶ بود که مأموران کلانتری ۱۴۵‌ونک مرگ مشکوک مرد ۶۶‌ساله‌ای را به بازپرس ویژه قتل دادسرای امور جنایی اطلاع دادند. بررسی‌ها نشان داد مرد فوت شده که هوشنگ نام دارد، چند روز قبل حالش بد و برای درمان به بیمارستان منتقل می‌شود، اما در نهایت روی تخت بیمارستان فوت می‌کند. مأموران پلیس در تحقیقات بعدی دریافتند هوشنگ پس از درگیری با پسر خوانده‌اش به نام حمیدرضا امیری صفت معروف به حمید صفت که از خوانندگان رپر زیرزمینی است زخمی و به بیمارستان منتقل می‌شود.

بدین ترتیب مأموران پلیس به دستور بازپرس جنایی حمید صفت را به عنوان مظنون به قتل بازداشت کردند. متهم ابتدا در بازجویی‌ها منکر درگیری با پدر خوانده‌اش شد، اما در تحقیقات بعدی اعتراف کرد به خاطر پشتیبانی از مادرش با هوشنگ درگیر شده و او را کتک زده‌است. در حالی که متهم اعتراف به درگیری کرده‌بود، دو پسر و یک دختر مرد فوت شده که در خارج از کشور زندگی می‌کنند به تهران آمدند و در دادسرای امور جنایی تهران برای متهم درخواست قصاص دادند.

پس از این حمید‌صفت به اتهام مباشرت در قتل عمدی پدرخوانده‌اش راهی زندان رجایی‌شهر کرج شد، اما در تحقیقات بعدی منکر ضرب و جرح پدر خوانده‌اش شد.

همزمان با ادامه تحقیقات درباره این حادثه پرونده مرگ مرد میانسال برای مشخص شدن علت اصلی مرگ در اختیار کمیسیون سه‌نفره پزشکی قانونی قرار گرفت. کمیسیون پس از بررسی اعلام کرد که ضربه حمید صفت به تنهایی کشنده نبوده است. با اعلام نظریه کمیسیون پزشکی متهم به قرار وثیقه از زندان آزاد شد و اولیای‌دم نیز به رأی کمیسیون اعتراض کردند که پس از آن کمیسیون‌های‌۵، ۷، ۹ تشکیل شد و همه کمیسیون‌ها نظر کمیسیون اولیه را تأیید کردند. با این حال اولیای‌دم باز هم به رأی کمیسیون اعتراض کردند که برای آخرین بار پرونده در اواخر سال قبل در اختیار کمیسیون ۱۱‌نفره قرار گرفت. کمیسیون ۱۱‌نفره نیز اعلام کرد که در مرگ هوشنگ علاوه بر جراحات روز حادثه بیماری‌های زمینه وی مانند: فشار‌خون، بیماری قلبی و ... دخالت داشته است و ضربات روز حادثه به تنهایی عامل کشنده نبوده است.

بدین ترتیب پس از اعلام نظریه کمیسیون ۱۱‌نفره پزشکی قانونی حمید‌صفت صبح دیروز برای آخرین دفاع به دادسرای امور جنایی تهران آمد و از سوی قاضی ساسان غلامی، بازپرس شعبه سوم مورد تحقیق قرار گرفت.

متهم در آخرین دفاع گفت: هوشنگ همیشه مثل پدر واقعی من بود و او را دوست داشتم. ما هیچ وقت درگیری فیزیکی نداشتیم و روز حادثه هم هیچ درگیری فیزیکی بین ما رخ نداد. وی ادامه داد: من از بیماری‌های هوشنگ خبری نداشتم و تا آخرین روز عمرش هم رابطه خوبی داشتیم و با هم خوب بودیم.

بنابراین قاضی ساسان غلامی اعلام کرد پرونده متهم به زودی پس از صدور کیفرخواست برای محاکمه به دادگاه کیفری فرستاده می‌شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار