۹۴ درصد مشترکین خانگی برخوار کمتر از الگو آب مصرف می‌کنند
کد خبر: 1009658
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Eeo
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۸
مدیر آبفا شهرستان برخوار:
احمد رضا مهرجو اعلام کرد: ۹۴ درصد مشترکین خانگی در شهرستان برخوار ماهانه بین صفر تا ۱۴ متر مکعب و کمتر از الگو، آب شرب و بهداشت مصرف می‌کنند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، مدیر آبفا شهرستان برخوار با بیان اینکه سرانه مصرف آب شهروندان در بخش خانگی حدود۱۴۵ لیتر در شبانه روز است افزود: از عوامل موثر در کاهش مصرف سرانه آب در شهرستان برخوار در سالهای اخیر  می توان به  تشکیل اکیپ مروجین، آگاه سازی مردم در مصرف بهینه آب، همچنین بهره گیری از ظرفیت های فرهنگی و هنری اشاره کرد و نتیجه آن کاهش 20 تا 25 درصدیسرانه مصرف آب در بخش خانگی است..

وی با اشاره به اینکه سلامت و بهداشت آب شرب از اهمیت بسیاربالایی برخوردار است وکیفیت آب شرب ازخطوط قرمز شرکت می باشد، خاطر نشان کرد:شبکه بهداشت و درمان بر روی کیفیت آب شرب نظارت و کنترل دقیق داشته و ارتباط تنگاتنگی در بحث کنترل و کیفیت آب با شرکت آبفا دارد، همچنین چند سالی است که شرکت آبفا استان،آزمایشگاهسیارکنترل کیفی وپایش آب راه اندازی کرده ودر زمان نیاز در هر نقطه از استان  از این آزمایشگاه سیار  برای انجام پایش کیفی به منظور اطمینان از سلامت آب استفاده میشود.

مهرجوکنترل کمی و کیفی آب شرب و بهداشت را از وظایف اصلی و ذاتی شرکت آب و فاضلاب دانست و تاکید کرد: آبفا شهرستان برخوار در زمینه کیفی روزانه وبه صورت مستمر آزمایشات  شیمیایی و میکروبی  آب شرب را مانند کلرسنجی ، کدورت سنجی انجام می دهد بدین ترتیب از  سالم و بهداشتی بودن آب اطمینان حاصل می شود.

مدیرآبفاشهرستانبرخواربه چگونگی تامین آب شرب شهرستان برخوار پرداخت و بیان داشت:شهرستان برخوار تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار دارد که  از طریق چهار خط انتقال از مسیر شیرخانه کاوه،شیرخانه دولت آباد،شیرخانه زینبیه و ایستگاه پمپاژ آب اردستان منشعب شده و وارد شبکه توزیع آب برخوار می شود.

وی با اشاره به میزان آب مصرفی در طول شبانه روز افزود: در کل شهرستان میزان مصرف آب در طول شبانه روز در زمان غیر پیک حدود 220 هزار متر مکعب و در اوقات پیک مصرف به بیش از 30 هزار متر مکعب هم می رسد این در حالیست که در فصل تابستان از مشترکین برخوار انتظار می رود باتوجه به  محدودیت منابع آبی همچنان آب شرب را مطابق الگومصرف کنند تا در تامین پایدار آب شرب با چاش مواجه نشویم. 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار