در استان اردبیل میزان موالید کاهش یافت
کد خبر: 1009543
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ecx
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۵
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: سال گذشته در استان اردبیل میزان موالید 19 هزار و 136 نوزاد بوده است که نسبت به سال‌های پیش از آن با کاهش رو به رو است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اردبیل، بهروز ندایی در جلسه شورای راهبردی جمعیت استان اردبیل اظهار داشت: سال گذشته در استان اردبیل میزان موالید حدود 19 هزار و 136 نوزاد بوده است که این رقم در سال ماقبل آن  22هزار و 42 نفر بوده که نسبت به سال‌های پیش از آن با کاهش رو به رو است.

وی از افزایش میزان فوتی‌ها نیز در سال گذشته خبر داد و افزود: طی سال 97 نیز در استان اردبیل شاهد تولد 22 هزار و 42 نوزاد بودیم و همچنین در سال 97 در استان اردبیل شاهد فوت 7 هزار و 38 نفر بودیم که این میزان نیز طی سال 98 به 6 هزار و 877 نفر رسیده است.

ندایی رشد جمعیت در استان اردبیل را ضروری دانست و تصریح کرد: با توجه به سیاست‌های کلی ابلاغ شده از سوی مقام معطم رهبری باید بحث فرزندآوری را ضروری دانسته و برای افزایش جمعیت در مناطق مختلف استان اقدامات لازم صو،ت گیرد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل در ادامه بیان کرد: پیش بینی جمعیت در استخراج رشد جمعیت برای برنامه‌ریزی در حوزه‌های مختلف ضروری است و نباید به موضوع جمعیت در برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای توسعه استان بی‌توجهی شود.

وی در این خصوص ادامه داد: با توجه به ضرورت استفاده و بهره‌گیری از یافته‌های آماری در هر برهه‌ای از زمان و شرایط باید در توسعه مراکز مختلف آموزشی، گردشگری، تفریحی و درمانی تعداد جمعیت نیز مورد توجه قرار گیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار