راه‌اندازی ۱۸۰ مرکز مثبت زندگی در خراسان رضوی
کد خبر: 1009523
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Ecd
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۷
مدیر کل بهزیستی استان خبر داد؛
مدیر کل بهزیستی خراسان‌رضوی با اشاره به راه‌اندازی ۱۸۱ مرکز مثبت زندگی در استان، گفت: هدف از راه‌اندازی مراکز مثبت زندگی این است که دسترسی افراد جامعه و گروه‌های خاص را به خدمات بهزیستی تسهیل کنیم.

حمیدرضاپوریوسف اظهار کرد: بهزیستی به عنوان سازمانی که متولی سلامت اجتماعی است مراکزی را تحت عنوان مثبت زندگی در سطح استان راه‌اندازی خواهد کرد.

وی افزود: هدف از راه‌اندازی مراکزمثبت زندگی این است که دسترسی افراد جامعه و گروه‌های خاص را به خدمات بهزیستی تسهیل دهیم،عموم مردم شناخت بیشتری از خدمات بهزیستی داشته باشند و در عین حال قصد داریم واگذاری بیشتر امور در بخش اداری را برای مردم آسان کنیم.

پوریوسف گفت: این مراکز با چند شاخص خاص راه‌اندازی می‌شوند که شامل غیردولتی بودن این مراکز، شکل‌گیری پرونده‌های الکترونیکی (IT)، دسترسی سریع به سامانه‌های بهزیستی و اتوماسیون اداری و تسهیل در مراجعه افراد برای ارائه خدمات است. همچنین اقدامات و خدمات این مراکز بر پایه دانش مددکاری خواهد بود.

مدیر کل بهزیستی خراسان‌رضوی بیان کرد: سعی داریم فاز اول راه‌اندازی این مراکز در کل استان با ۱۸۱ مرکز باشد و کلیه مناطق و محلات روستاهای استان تحت پوشش این مراکز قرار بگیرند.

وی با اشاره به اینکه عنوان این مراکز «مراکز خدمات بهزیستی مثبت زندگی» است، گفت: این مراکز کلیه خدمات سطح یک بهزیستی را ارائه خواهند داد که از جمله این خدمات تشکیل پرونده‌های جامعه هدف، توانمندسازی در ارائه خدمات پرونده‌های جامعه هدف، تشکیل پرونده کلیه امور پیشگیرانه از جمله اعتیاد، معلولیت و ...  خواهد بود.

مدیر کل بهزیستی خراسان‌رضوی با اشاره به اینکه این خدمات به صورت محله محوری ارائه می‌شود، ادامه داد: وجود این خدمات در هر منطقه باعث می‌شود خدمات در اسرع‌وقت و در کوتاهترین زمان ارائه داده شود و با در نظر گرفتن این موضوع که افراد به نزدیک‌ترین مرکز به محل زندگی خود مراجعه خواهند کرد. این امر رضایت‌مندی بیشتری ایجاد خواهد کرد، زیرا روندکاری کوتاه و ارائه خدمات سطح اول به کل افراد جامعه با سرعت بیشتری انجام خواهد شد. همچنین در بحث شفافیت‌ها که با بستر الکترونیک فراهم شده، این امر نیز ارزنده است.

وی تاکید کرد: تمام تلاش خود را خواهیم کرد که حداقل تعدادی از این مراکز را در هفته بهزیستی که اواخر تیرماه است، راه‌اندازی کنیم. امید داریم در چند ماه آینده بتوانیم تمام مراکز مثبت زندگی را در استان‌ها مستقر کنیم. البته شایان ذکر است این طرح قرار است در کل کشور اتفاق بیفتد و بیش از ۲۰۰۰ مرکز راه‌اندازی شود.

وی خاطر نشان کرد: برای این مراکز ۱۰۷۶ نفر متقاضی داشتیم که در سامانه ثبت‌نام کردند. این افراد براساس مدارک تحصیلی معتبر و با توجه با اینکه واجد شرایط از منظر ما باشند انتخاب می‌شوند.سپس این افراد با توجه به ارزیابی‌هایی که شاخص‌های خاص دارد و امتیازبندی‌هایی که توسط افراد متخصص صورت می‌گیرد، انتخاب می‌شوند که از این تعداد حدود ۶۰۰ نفر برای مصاحبه دعوت شده‌اند. ما در چند روز آینده افراد منتخب را به صورت قطعی اعلام خواهیم کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار