مسکو: امریکا دنبال نابودی سی‌تی‌بی‌تی است
کد خبر: 1009341
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EZh
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۵۵
وزارت خارجه روسیه با بیان اینکه مسکو به تعهداتش در زمینه منع آزمایش‌های اتمی پایبند است، تأکید کرد که امریکا به دنبال از بین بردن معاهده منع جامع آزمایش‌های اتمی (CTBT) است.
سرویس بین الملل جوان انلاین: وزارت خارجه روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که مسکو به اجرای معاهده منع جامع آزمایش‌های هسته‌ای (CTBT) ادامه خواهد داد، هرچند این معاهده هنوز به مرحله اجرا نرسیده است. وزارت خارجه روسیه گفته که اتهام‌های امریکا درباره اینکه آزمایش‌های هسته‌ای روسیه استاندارد «بازده صفر» امریکا درباره آزمایش‌های اتمی را نقض کرده است، فاقد شواهد برای اثبات است. در این بیانیه آمده است، روسیه مؤکداً در مطابقت با تعهدات بین‌المللی خود رفتار کرده و از استاندارد‌های امریکا در زمینه آزمایش‌های اتمی پیروی نخواهد کرد. وزارت خارجه روسیه همچنین می‌گوید که به نظر می‌رسد امریکا در حال آماده کردن جهان برای پایان دادن به ممنوعیت موقت منع آزمایش‌های هسته‌ای و ترک کردن آن است که در این صورت معاهده منع جامع آزمایش‌های هسته‌ای نیز به طورکلی از بین خواهد رفت.

اروپا سازش میان دولت و مخالفان ونزوئلا را مسموم می‌کند

از سوی دیگر سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تأکید کرد، برخی کشور‌های اتحادیه اروپا قصد دارند تا هرگونه سازش و آشتی میان دولت و مخالفان ونزوئلا را مسموم کنند. به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری تاس، ماریا زاخارووا، گفته که اتحادیه اروپا بسته‌ای از تحریم‌ها را علیه گروهی از سیاستمداران ونزوئلا از جمله سیاستمداران اپوزیسیون که خواستار مذاکرات سازنده با مقامات دولت کاراکاس هستند، تصویب کرده است. وی افزود: نه تنها اقدامات اتخاذ شده از سوی کشور‌های اروپایی به تسهیل این روند کمکی نمی‌کند بلکه این خطر را به همراه دارد که اوضاع ونزوئلا به بن‌بست بخورد. مبتکران آن‌ها به شکست خود و نداشتن ایده برای حل بحران ونزوئلا اذعان کرده‌اند. هدف آن‌ها همچنان مسموم کردن هرگونه سازش و آشتی میان مخالفان و دولت نیکولاس مادورو، رئیس‌جمهور ونزوئلا و جلوگیری از دستیابی به یک زمینه مشترک در بین طرفین درگیر است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار