دوره آموزش رزم مقدماتی سربازی از یک ماه به ۲ ماه افزایش یافت
کد خبر: 1009012
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004EUO
تاریخ انتشار: ۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۸
معاون تربیت و آموزش ناجا از تغییر دوره آموزش رزم مقدماتی از یک ماه به دو ماه خبر داد.
سرویس جامعه جوان آنلاین: حبیب‌اله جان‌نثاری اظهار داشت: به دلیل ضرورت استفاده از کارکنان وظیفه در مأموریت‌های محوله و نیز کیفی‌سازی آموزش‌ها، با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از ۱۲ تیرماه، دوره آموزش رزم مقدماتی سربازی از یک ماه به دو ماه تغییر یافت. وی افزود: به تمام مراکز آموزشی نیرو‌های مسلح ابلاغ شده‌است ضمن رعایت دقیق پروتکل‌های بهداشتی اجرای دقیق و کامل آموزش به سربازان را در دستور کار قرار دهند. رئیس اداره سرمایه انسانی سرباز ستاد کل نیرو‌های مسلح تأکید کرد: هرگونه تصمیم‌گیری در خصوص ادامه این روند به شرایط بهداشتی کشور و میزان شیوع ویروس کرونا به مهر سال جاری منوط خواهد شد. در همین رابطه، رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح نیز در خبر دیگر اعلام کرد: به تمامی جوانان ذکور ۱۵ سال به بالا توصیه می‌کنیم که حتماً در سامانه سرباز ماهر ثبت‌نام کنند تا در اعزام، حین خدمت و بعد از آنکه اطلاعات‌شان وارد سامانه ماهرسان می‌شود بتوان به آن‌ها کمک کرد.

کمالی تأکید کرد: البته درست است که بعد از سن ۱۵ سالگی شرایط و وضعیت‌های مختلفی تا ۱۸ سالگی و زمان اعزام برای افراد به وجود می‌آید؛ یک عده در دانشگاه قبول شده و تحصیل می‌کنند و تا چند سالی با سربازی کاری ندارند، اما در خصوص افرادی که بناست به سربازی بیایند با توجه به اطلاعاتی که در سامانه سرباز ماهر ثبت کرده اند، می‌توانیم مشاوره شغلی لازم را ارائه دهیم. به آن‌هایی که مهارت ندارند مشاوره شغلی داده‌می‌شود و در جهت ادامه خدمت آن‌ها را هدایت می‌کنیم، اما در مورد مشمولانی که مهارت خاصی دارند با ارزیابی اطلاعات و مندرجات در سامانه سرباز ماهر به آن‌ها نمره می‌دهیم و بر اساس امتیازات کسب کرده مشوق‌هایی را به آن‌ها ارائه می‌دهیم.

وی افزود: در قرارگاه مرکزی مهارت آموزی همه مهارت‌های مشاغل موجود در کشور، نیرو‌های مسلح و حتی دنیا را جمع‌آوری کرده و در نهایت بعد از مطالعات انجام‌شده به ۵۰۰ مهارت رسیدیم؛ این مهارت‌ها را نیز با چندین فاکتور در بین استان‌های مختلف تقسیم کردیم، به طور مثال بعضی از استان‌ها شامل ۳۰ تا ۴۰ مهارت‌شده و برخی دیگر ۱۰۰ مهارت را در خود جای دادند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار