آموزش و توانمندسازی زنان برای پیشگیری از اعتیاد در اولویت است
کد خبر: 1008485
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ELt
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۳۹۹ - ۱۹:۵۵
مدیرکل بهزیستی استان اصفهان:
مرضیه فرشاد گفت: یکی از مهمترین مباحث پیشگیری از اعتیاد آموزش و توانمندسازی زنان است که در الویت برنامه های ما قرار دارد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، مدیرکل بهزیستی اصفهان در نشست خبری  در جمع خبرنگاران  که بارعایت پرتکال پهداشتی  برگزار شداظهار داشت: شعار جهانی امسال دانش بیشترمراقبت بیشتر است که بر اهمیت افزایش دانش و آگاهی در حیطه مواد مخدر تاکید دارد.

وی با تاکید بر آموزش خانواده و به ویژه زنان تصریح کرد: دو فرایند آموزش زنان و تسهیل گری در مناطق پرخطر از اقدامات پیشگیرانه اداره کل بهزیستی استان اصفهان است.

مدیرکل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به همکاری بین بخشی در جمع آوری و ساماندهی معتادان متهاجر ابراز داشت: مراکز توانمندسازی و پناهگاه‌های درمانی در حوزه اعتیاد فعال است و از هفته آینده در یکی از مناطق پرخطر تسهیل گری با رویکرد خانواده و محوریت زنان در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی انجام می‌شود.

در ادامه سمیه کریمی معاونت پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان با اشاره‌ای به سابقه نامگذاری روز جهانی مواد مخدر اظهار داشت: امسال ششم تیرماه روز جهانی مواد مخدر است که در ایران هفته‌ای از ۳۰ خرداد تا ۶ تیر جهت مبارزه با مواد مخدر نامگذاری شده است.

وی افزود: سازمان بهزیستی کشور با اقدامات اولیه ثانویه و ثالثیه با هدف پیشگیری برای مقابله با مواد مخدر اقدام می‌کند.

معاونت پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان به ۵۵ مرکز سرپایی اشاره‌ای داشت و ابرازکرد: در این مراکز درمانی و بازتوانی فرد امکان بستری ندارد و با کمک روانشناس روانپزشک و مددکار با استفاده از داروهای آگونیست فرایند درمانی طی می‌شود.

وی با اشاره به ۸۷ مرکز فعال اقامتی معتادان اظهار داشت: با اقدامات پرهیزمدارانه و با خودمعرفی از این گونه معتادان حمایت می‌شود.

کریمی اشاره‌ای هم به نخستین مرکز تی سی با رویکرد الگوی جامع درمان اعتیاد در کشور داشت و گفت: در این الگوی تجمیع شده سعی کردیم با رویکردهای نوین نسبت به پیشگیری و درمان اعتیاد اقدام کنیم.

وی به یک مرکز توانمندسازی زنان و یک مرکز توانمندسازی مردان هم در حوزه اعتیاد اشاره‌ای کرد و افزود: مراکز گذری و تیم‌های سیار در پاتوق‌های معتادان و مراکز موبایل سنتر در جهت پیشگیری از بیماری‌های مشترک عفونی با در اختیار قرار دادن مواد محافظتی و تشویق معتادان برای مداوا اقدام می‌شود.

معاون پیشگیری اداره کل بهزیستی استان اصفهان با اشاره به دو مرکز موبایل سنتر گفت: از سه سال گذشته دو مرکز موبایل سنتر فعال بوده است که در اینده نزدیک یک مرکز موبایل سنتر هم در منطقه برخوار و شاهین شهر دایر می‌شود.

وی گفت: در سال گذشته ۹۵۰ خدمت گیرنده مرد و ۲۸۰ خدمت گیرنده زن از خدمات مراکز موبایل سنتر بهره مند شده اند.

کریمی افزود: مقابله با مواد مخدر در استراتژی کلان و هم مدیریت استانی تصمیم گیری می‌شود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار