باج ۴۲ میلیاردی یک پراید سوار به رشوه‌خوار قضایی!
کد خبر: 1007269
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004E2H
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۲:۵۳
مصطفی نیاز آذری که به گفته نماینده دادستان پراید‌سوار می‌شد ویلای بابلسر را به ارزش ۴۲ میلیارد تومان به طبری هدیه داده‌بود
عليرضا سزاوار
سرویس جامعه جوان آنلاین: به گفته نماینده دادستان فقط یک نمونه از رشوه‌های طبری، ویلای ۱۵ هزار متری دریافتی از مصطفی نیاز آذری بود. این ویلای لاکچری سال گذشته حداقل ۴۲ میلیارد تومان قیمت‌گذاری شده‌بود. نیاز آذری ارز دولتی را در بازار آزاد به فروش رسانده و به یکباره صاحب درآمد نجومی شده‌بود؛ در حالی که قبل از تجارتش آخرین مدل ماشینی که سوار می‌شد، پراید بود! مصطفی نیاز آذری سال ۹۰ به اتهام اخلال در نظام اقتصادی کشور بازداشت شد، اما به رغم اعترافاتش با اعمال‌نفوذ اکبر طبری حکم برائت گرفت و اکنون هم در خارج از کشور ساکن است.

چهارمین جلسه رسیدگی به اتهامات اکبر طبری و متهمان دیگر این پرونده، روز سه‌شنبه به ریاست قاضی بابایی در شعبه ۵ دادگاه کیفری یک استان تهران در حال برگزاری است. در این جلسه به اتهامات مربوط به سوء‌استفاده‌های طبری و نیازآذری پرداخته شد.

زمین متری ۲۰۰ هزار تومان!

در ابتدای جلسه قاضی بابایی از وکیل متهم طبری خواست در جایگاه قرار گیرد و دفاعیات تکمیلی خود را در ارتباط با اراضی کلاک و صرفاً در ماهیت ارائه دهد. وکیل طبری هم گفت: موکل هیچ یک از اتهامات را در ارتباط با کلاک قبول نداشته و ندارد و آن بخش از اظهارات مشایخ که اتهاماتی را متوجه موکل می‌کند، نیز قبول ندارد.

در این بخش از جلسه دادگاه، نماینده دادستان ضمن قرار‌گیری در جایگاه گفت: ۱۵ جلسه که میانگین هر جلسه با ارفاق سه ساعت برگزار شده و از متهم طبری تحقیق شده‌است که این نشان می‌دهد که وکیل مدافع عملاً پرونده را ندیده‌است.

در ادامه جلسه دادگاه قاضی به طبری متهم ردیف اول پرونده اعلام کرد در جایگاه قرار گیرد. سپس رئیس جلسه خطاب به طبری گفت: یکی از اتهامات شما دریافت رشوه از مصطفی نیاز آذری شامل پنج قطعه زمین در بابلسر با پلاک‌های مندرج در پرونده است؛ این اتهام به شما تفهیم می‌شود؛ بدواً بفرمایید آیا این اتهامات را قبول دارید؟
 
طبری: خیر.

قاضی: توضیح بفرمایید.

طبری: من این اتهامات را به هیچ‌وجه قبول ندارم، مصطفی نیاز آذری از فعالان اقتصادی کشور است. اینکه اعلام شده من در پنج نقطه زمین زراعی و کشاورزی به عنوان رشوه دریافت کرده‌ام، باید بگویم بالاترین قیمت زمین دیمی در آن منطقه ۲۰۰ هزار تومان است.

حاجی اومدم؛ کاری داری؟!

قاضی در ادامه از متهم طبری خواست در مورد نحوه آشنایی و مراودات مالی خود با مصطفی نیاز آذری توضیح دهد.
طبری گفت: ما بچه محل بودیم و مراوده مالی نداشتیم و صرفاً همین بود که گفتم. او زن و بچه خود را به کانادا برد و خودش نیز رفت. هر وقت که می‌آمد می‌گفت حاجی آمدم کاری داری که من می‌گفتم نه!

رئیس دادگاه در ادامه از متهم طبری خواست در مورد پنج قطعه زمین در بابلسر توضیح دهد.

طبری: این اراضی در بابلسر نیست.

قاضی بابایی: پنج قطعه زمین در بابلسر و ویلای احداثی مال کیست؟

طبری: الان برای من است و به نام همسرم است. سازنده آن نیاز آذری بود و من دخالتی نداشتم به بابل می‌رفتم و نظارت می‌کردم.

رئیس دادگاه: آیا در طول ساخت نیز مراجعه‌ای داشته‌اید؟

متهم: بله هفت، هشت بار.

قاضی: آیا خود را به عنوان اکبر طبری معرفی می‌کردید؟

طبری: خیر به نام حسینی می‌گفتم تا معلوم نباشد.

رئیس دادگاه: علت این کار چه بود؟

طبری: من پولی را ۱۱ سال پیش به نیاز آذری داده بودم و خودش گفته بود که سرایدار نداند که تو کیستی به همین دلیل من به عنوان ناظر می‌رفتم؛ می‌رفتم نظارت می‌کردم، نباید می‌رفتم؟!

۱۵ هزار متر برای همسر طبری

در ادامه جلسه دادگاه نماینده دادستان به ذکر جزئیاتی از فساد‌های اقتصادی مصطفی نیاز آذری پرداخت و گفت: در سال ۹۰ گزارشی از وزارت اطلاعات به دستگاه قضایی پیرامون فساد گسترده اقتصادی نیاز آذری ارجاع می‌شود. در آن پرونده اعلام می‌شود نیاز آذری اتهامات گسترده‌ای از جمله قاچاق، پولشویی، گشایش اعتبار اسنادی با اسناد واهی، تسهیلات مجرمانه و رشاء داشته‌است.

رسول قهرمانی در ادامه بیان داشت: نیاز آذری ارز دولتی دریافت کرده و این ارز را در بازار آزاد به فروش رسانده‌است، این اقدامات نیاز آذری موجب شد او به یکباره صاحب درآمد نجومی شود، در حالی که آخرین مدل ماشینی که او سوار می‌شد، پراید بود؛ علی‌ایحال نیاز آذری دستگیر می‌شود و به جرائم خود اقرار می‌کند. سال ۹۴ نیاز آذری از کل اتهامات تبرئه می‌شود و همان سال پنج فقره زمین جمعاً به میزان ۱۵ هزار متر از شخصی دیگر به همسر متهم طبری منتقل می‌شود.

به من ربطی ندارد!

نماینده دادستان با اشاره به ملک مذکور (ملک واقع در بابلسر) گفت: این ملک بسیار مرغوب است و در سال ۹۸ ارزش ملک ۴۲ میلیارد تومان بود. این ملک سه طبقه دارد که همراه با استخر چهار طبقه می‌شود. ۱۲ اتاق مستر در آن وجود دارد.

در ادامه کلیپی در خصوص ویلای اکبر طبری که مصطفی نیاز آذری به او داده بود، پخش شد. پس از اتمام پخش کلیپ مذکور، نماینده دادستان خطاب به متهم طبری گفت: اگر ملک برای شما نیست، چرا نظارت می‌کردید؟

طبری هم پاسخ داد: تأکید می‌کنم اکنون موضوع رسیدگی به تخلفات نیاز آذری مطرح است و به من ربطی ندارد، هر کس باید خود جواب اعمالش را دهد.

نماینده دادستان هم در واکنش به دفاعیات متهم طبری گفت: فردای دستگیری طبری، نیاز آذری به سمت فرودگاه می‌رود و متوجه می‌شود ممنوع‌الخروج است و پاسپورت وی ضبط می‌شود. در ادامه شماره‌ها را از تلفن همراه خود حذف و سیم‌کارت را غیرفعال می‌کند. بعد از شناسایی متأسفانه به صورت غیر قانونی از کشور خارج می‌شود.

رئیس دادگاه ضمن اعلام ختم جلسه بیان کرد: جلسه بعدی متعاقباً اعلام خواهد شد و به تمامی متهمان و وکلای آن‌ها تذکر می‌دهم که حضور آن‌ها در جلسه بعدی دادگاه الزامی است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار