تخریب توهمات کره‌ای ترامپ
کد خبر: 1007260
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004E28
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۰۰
یک روزنامه دولتی کره‌شمالی در گزارشی اقدام هفته گذشته پیونگ‌یانگ در منفجر کردن دفتر ارتباطات هماهنگی میان دو کره در مرز دو کشور را تازه یک شروع خوانده و نوشته است که اقدامات متقابل بیشتری نیز علیه کره‌جنوبی در راه است که بسیار بیشتر از حد تصور است.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: تحریکات عناصر فراری کره‌شمالی که با حمایت امریکا و کره‌جنوبی اقدام به تبلیغات در مرز دو کره می‌کردند آنقدر ادامه یافت که بالاخره کره‌شمالی صبرش تمام شد و ضمن منفجر کردن مرکز ارتباط دو کره به مرز دو کشور دوباره نیروی نظامی فرستاد و در عین حال روزنامه دولتی وابسته به حزب حاکم کره‌شمالی هشدار داد که اقدامات بعدی پیونگ‌یانگ علیه سئول می‌تواند فراتر از حد تصور باشد. از آن طرف هم کره‌جنوبی در واکنش به تحرکات نظامی همسایه شمالی خود هشدار داد در صورت ادامه این اقدامات پاسخ سئول قاطع خواهد بود و در عین حال استعفای وزیر اتحاد دو کره در سئول را پذیرفت. به این ترتیب شدت تحولات و تنش‌ها در شرق دور چنان است که توهمات یا شاید هم ترفند‌های دونالد ترامپ برای ایفای ژست صلح‌دوستانه در این منطقه فعلاً بر باد رفته به نظر می‌آید.

یک روزنامه دولتی کره‌شمالی در گزارشی اقدام هفته گذشته پیونگ‌یانگ در منفجر کردن دفتر ارتباطات هماهنگی میان دو کره در مرز دو کشور را تازه یک شروع خوانده و نوشته است که اقدامات متقابل بیشتری نیز علیه کره‌جنوبی در راه است که بسیار بیشتر از حد تصور است.

کره‌شمالی که به اقدامات تبلیغاتی کره‌جنوبی در نواحی مرزی چندین بار هشدار داده بود روز سه شنبه گذشته دفتر ارتباطات میان دو کره را منفجر کرد تا پیام هشداری به سئول ارسال کرده باشد.

«کیم یو جونگ» خواهر رهبر کره‌شمالی پیش‌تر گفته بود که در صورت تعلل سئول در قطع فعالیت فعالان ضد پیونگ‌یانگ در مناطق مرزی، کشورش به توافق نظامی سال ۲۰۱۸ با کره‌جنوبی خاتمه می‌دهد. یکی از سخنگویان حزب حاکم کره‌شمالی نیز گفته بود که کره‌جنوبی در تعهدات خود صداقت ندارد. براساس گزارش خبرگزاری یونهاپ، روزنامه «رودونگ سینمون» ارگان حزب کمونیست کره‌شمالی با اشاره به تخریب این دفتر نوشت: این فقط یک شروع بود. صدای انفجار عدالت که ادامه خواهد داشت می‌تواند بسیار فراتر از تصور باشد. صبر و تحمل ارتش ما به سر آمده است و آن‌ها تأکید کرده‌اند که اقدامات نظامی که بسیار جدی است در حال طراحی و کار روی جزئیات است.

بعد از این اقدام کره‌شمالی، ارتش این کشور روز چهار شنبه اعلام کرد که نیرو‌های خود را در مناطق غیرنظامی شده در منطقه صنعتی کائه‌سونگ و همچنین منطقه گردشگری کوهستان کومسانگ مستقر خواهد کرد. خبرگزاری یونهاپ همچنین روز جمعه گزارش داد که نظامیان کره‌شمالی در پست‌های گارد مرزی در منطقه غیرنظامی شده که پیش از این خالی بود، دیده شده‌اند. کره‌شمالی دارای ۱۵۰ پست مرزی است که برخی از آن‌ها طبق توافق دو کره در سپتامبر ۲۰۱۸ برای کاهش تنش در شبه‌جزیره کره تخلیه شده بودند. منابع یونهاپ همچنین اعلام کرده‌اند که به نظر می‌رسد حدود ۱۰۰ سرباز ارتش کره‌شمالی در منطقه گردشگری کوهستان کومسانگ که مردم کره‌جنوبی نیز برای بازدید به آنجا می‌رفتند مستقر شده‌اند.

واکنش کره‌جنوبی

«جونگ کیونگ دوو» وزیر دفاع کره‌جنوبی، روز جمعه گفت: «ارتش ما شرایط کنونی را بسیار بد تفسیر می‌کند. در ضمن ارتش ما آماده‌باش است و می‌تواند اوضاع را پایدار نگه دارد تا از پیش رفتن شرایط به درگیری نظامی جلوگیری شود.»‌او در ادامه اضافه کرد: «اما اگر کره‌شمالی سرانجام دست به تحرک نظامی بزند بدون تردید واکنش قاطعی نشان خواهیم داد.» از سوی دیگر روز جمعه رئیس‌جمهور کره‌جنوبی استعفای وزیر اتحاد مجدد دو کره را پذیرفت. به گزارش رویترز، کیم یئون چول، وزیر اتحاد مجدد دو کره روز چهار شنبه پیشنهاد استعفای خود را مطرح کرد، چون خودش را مسئول بدتر شدن روابط بین دو کشور می‌داند. مون جائه این، رئیس‌جمهور کره‌جنوبی پس از آنکه بابت رسیدگی به شیوع ویروس کرونا با محبوبیت زیادی در میان مردمش روبه‌رو شد، به دلیل بدتر شدن روابط با کره‌شمالی با کمترین میزان محبوبیت در سه ماه گذشته روبه‌رو شده است.

سخنگوی وزارت اتحاد مجدد دو کره در یک نشست خبری در همان روز جمعه به وجود اقدامات تبلیغاتی فراریان کره شمالی اعتراف کرد و گفت، به یک فراری کره‌شمالی که می‌خواست صد‌ها بطری حاوی برنج، دارو و ماسک صورت به کره‌شمالی بفرستد گفته شد تا این کار را انجام ندهد. وی می‌خواست این بطری‌ها را به دریا بیندازد تا از طریق امواج به ساحل کره‌شمالی بروند.

این سخنگو همچنین هشدار داد، مقام‌ها باید این گروه‌ها را از انجام چنین برنامه‌هایی برحذر دارند و به دنبال مجازات نقض قوانین حاکم بر تبادلات و همکاری‌های بین دو کره باشند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار