آماده‌باش ارتش کره‌جنوبی از ترس واکنش پیونگ‌یانگ
کد خبر: 1006871
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dvr
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۰
یک روز پس از هشدار پیونگ‌یانگ نسبت به تدابیر تلافی‌جویانه علیه حمایت از فراریان کره‌جنوبی و شب‌نامه‌پراکنی در مرز دو کره، وزارت دفاع کره‌جنوبی از آمادگی کامل برای مقابله با تهدیدات کره‌شمالی خبر داد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت دفاع کره‌جنوبی هم در بیانیه‌ای با اعلام آمادگی کامل برای پاسخ به هرگونه شرایط مرتبط با کره‌شمالی، از پیونگ‌یانگ خواست از پیمان نظامی بین دو کره پیروی کند. خواهر رهبر کره‌شمالی اوایل این ماه هشدار داد که پیمان نظامی مذکور ملغی خواهد شد و سایر پروژه‌های مشترک بابت کمپین‌های مرتبط با شب‌نامه‌ها تعلیق می‌شوند.

در بیانیه وزارت دفاع کره‌جنوبی آمده است: این وزارتخانه اوضاع کنونی را با جدیت دنبال می‌کند و با دقت تحرکات ارتش کره‌شمالی را زیر نظر دارد. ارتش در آمادگی کامل برای مقابله با هر شرایطی به سر می‌برد. همچنین تأکید داریم که توافق ۱۹ سپتامبر باید کاملاً اجرا شود تا صلح در شبه‌جزیره کره برقرار شده و از درگیری‌های تصادفی میان دو کره جلوگیری به عمل آید. در بیانیه وزارت اتحاد کره‌جنوبی آمده است: دو کره باید برای رعایت تمام توافق‌های بین کره که حاصل شده است، تلاش کنند. دولت سئول وضعیت به وجود آمده کنونی را بسیار جدی می‌گیرد. کیم یوجونگ، خواهر رهبر کره‌شمالی شنبه در بیانیه‌ای که رسانه رسمی پیونگ‌یانگ منتشر کرد، به اقدام نظامی علیه کره‌جنوبی تهدید کرده بود. این تازه‌ترین تحول در تنش‌های روزافزون میان دو کره است که با ارسال شب‌نامه و غذا از سمت کره‌جنوبی به داخل کره‌شمالی در مرز بالا گرفته است. در این بیانیه تأکید شد که کره‌شمالی گام بعدی علیه کره‌جنوبی را برای آنچه «خیانت و جرائم» سئول علیه این کشور توصیف کرد، در نظر می‌گیرد و ارتش برای طراحی و انجام هر اقدام ضروری موظف شده است.

خواهر رهبر کره‌شمالی که معاون اول کمیته مرکزی حزب کارگران کره است، تأکید کرد: «احساس می‌کنم زمان مناسبی برای دوری از مقام‌های کره‌جنوبی باشد. ما به زودی گام بعدی را اجرا می‌کنیم. با توجه به اختیاراتی که رهبر، حزب ما و کشورمان تأیید کرده‌اند، دستورالعملی را در اختیار بازو‌های مسئول اداره امور با دشمن گذاشته‌ام تا قاطعانه اقدامات بعدی را انجام دهند. حق انجام اقدام بعدی علیه دشمن، به ستاد کل ارتش ما واگذار خواهد شد.»
به گفته کیم یوجونگ، ارتش کره‌شمالی گام بعدی را مشخص خواهد کرد که «از نارضایتی مردم خواهد کاست و مطمئناً انجام خواهد شد.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار