باید در حوزه فرهنگ و اقتصاد تحول جدی شکل بگیرد
کد خبر: 1006399
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DoF
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۴
محسن رضایی:
دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: باید در حوزه مدیریت فرهنگی و اقتصادی کشور یک تحول جدی صورت بگیرد.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام صبح امروز در سی و دومین اجلاسیه شورای عالی استان‌ها گفت: نکات خوبی از سوی اعضا مطرح شد و مشخص شد که شورا‌های شهر و شورای عالی استان‌ها رشد خوبی در این سال‌های اخیر داشته اند.

وی افزود: مسئله مهمی که باید با شما منتخبان کشور باید در میان بگذاریم بحث تحول در ساختار مدیریت کشور است، زیرا این تحول ساختار منجر به تحول در کل دستاورد‌های کشور پدید می‌آورد.

وی ادامه داد: امروز در حوزه امنیت و دفاعی کشور تحول خوبی را شاهدیم و امروز حکمرانی کشور این روز‌ها مردمی شده است و دیگر مثل گذشته جناحی و منطقه‌ای نیست.

محسن رضایی گفت: ما و شمایی که میراث دار شهدا هستیم باید روز به روز کاری کنیم که جمهوری اسلامی پایبند‌تر به ارزش‌های شهدا باشیم.

وی ادامه داد: امروز نیازمند حکمرانی مردمی در حوزه فرهنگ و اقتصاد داریم و فلسفه جمهوری اسلامی را عده‌ای به اشتباه با فلسفه غربی‌ها یکی می‌دانند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: جمهوری اسلامی فلسفه خود را دارد، زیرا آمده است تا هم اراده خداوند و هم اراده مردم را محقق کند برخلاف آنچه در غرب رخ داد و اراده خدا از اداره جامعه قطع شد.

وی ادامه داد: جمهوری اسلامی از طریق مردم سالاری دینی دنبال آن است که ولایت از بالاترین نقطه تا پایین‌ترین نقطه ساری و جاری باشد و معنویت و ارزش‌های الهی باید در متن جامعه باشد، اما در کنار آن باید خواست مردم هم جامعه عمل پوشانده شود. هنوز متاسفانه عده‌ای هستند که این فلسفه را درک نکرده اند یا اگر هم درک کرده اند اعتقادی به آن ندارد.

رضایی افزود: یکی از نمونه‌های تحقق حکمرانی مردم در بستر ارزش‌های اسلامی همین فعالیت شورا‌ها در روستا‌ها و شهر‌ها است. باید نگاه کنیم ببینیم که موانع برای تحقق کامل این حکمرانی چیست تا حل شود.

وی ادامه داد: حکمرانی مردمی در باور و رفتار کسانی که می‌آیند در برخی از مسؤولیت‌ها قرار میگیرند رخنه نکرده است. این‌ها در شعار حرف‌های خوبی می‌زنند، اما در عمل کاری نمی‌کنند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: شما باید بر تصمیمات استانی نظارت داشته باشید در حالی که من براساس گفته‌های خودتان به این رسیدم که گویا شما از حداقل حقوق خود هم بهره‌مند نیستید.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب صحبت از تحول کردند و باید یادمان باشد در همین حوزه شهر‌ها و روستا‌ها هم تحول ایجاد شود. باید مسؤولیت به شورا‌های روستا و شهر واگذار شود تا شاهد تحولات گسترده‌تر باشیم.

رضایی افزود: اگر قرار است در کشور یک تحول اقتصادی بزرگ رخ دهد باید هم مسؤولیت‌ها واگذار شود و هم باید اختیارات به مدیریت‌های محلی واگذار شود تا این‌ها بتوانند نقش خود را به درستی انجام دهند.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام تأکید کرد: هیچ شهر و روستایی نیست که منابع گسترده‌ای نداشته باشد و هیچ مردمی در هیچ شهر و روستایی وجود ندارند که صاحب یک پتانسیل ویژه نباشند و باید مسیر حرکت این‌ها باز شود.

وی ادامه داد: دستیابی به موفقیت با این کار‌های پشت میز نشینی و فعلی محقق نمی‌شود و باید یک تحول گسترده در نحوه انجام کار‌ها شکل بگیرد.

محسن رضایی گفت: وقتی رهبر انقلاب می‌گویند باید به سراغ تحول برویم و حتی دست روی مسئله عدالت می‌گذارند یعنی ما نقص‌های داریم که باید برای آن اتفاق بزرگی را رقم بزنیم.

وی به ارسال بنزین در قالب حرکت کشتی‌های نفتکش به ونزوئلا اشاره کرد و گفت: ما در این داستان برادری را با اقتصاد ترکیب کردیم. اینگونه نبود که فقط بنزین بدهیم و پولی هم نگرفته باشیم. ما قبل از رسیدن کشتی‌های مان به ونزوئلا ما به ازای آن را گرفته بودیم.

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: این کار یک کار بزرگی بود. کشتی‌های ما در وسط مسیر بودند که برخی در داخل کشور گفتند باید کشتی‌ها را برگردانیم، زیرا احتمال جنگ وجود داشت، اما مدیریت تحول خواه بچه‌های سپاه را بالا سر ناو‌های آمریکایی‌ها فرستاد تا بدانند دست ما بسته نیست.

رضایی افزود: آمریکایی‌ها آمدند به ناخدا‌های کشتی‌های ما پیشنهاد و وعده پول دادند تا مسیرشان را عوض کنند، اما این پیشنهاد‌ها بی شرمانه از سوی عزیزان ما مورد پذیرش قرار نگرفته و کشتی‌ها به ونزوئلا رسید.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار