ورزشکار خارج از اردو هم حقوق می‌خواهد
کد خبر: 1006355
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DnX
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۳۰
تأکید وزارت و کمیته ملی المپیک به حفظ آمادگی المپیکی‌ها
دنیا حیدری
سرویس ورزشی جوان آنلاین: شواهد و اظهارات مسئولان IOC و شورای المپیک آسیا خبر از احتمال برگزاری مسابقات المپیک توکیو و بازی‌های ساحلی چین در تاریخ مقرر می‌دهد؛ مسئله‌ای که باعث برگزاری جلسه روز گذشته ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک با محوریت حفظ آمادگی ورزشکاران شد. وزیر ورزش در این جلسه که با محوریت بازی‌های ساحلی چین برگزار شده بود، تأکید داشت برای حضور در رویداد‌های ورزشی باید ملاحظاتی را داشته باشیم که مهمترین آن، رعایت مسائل بهداشتی است که با توجه به شیوع ویروس کرونا باید مورد توجه ویژه قرار گیرد: «حضور موفق در مسابقاتی که قرار است چهاریا پنج‌ماه آینده برگزار شود، نیازمند این است که اردو‌ها و تمرینات از هم‌اکنون آغاز شود. رعایت مسائل بهداشتی و دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا باید در دستور کار باشد. این موضوع یکی از الزامات است؛ چراکه اولویت اصلی ما سلامت ورزشکاران است.»

صالحی امیری، رئیس کمیته ملی المپیک نیز اگر چه بر این باور است که در صورت بروز موج جدید کرونا در آسیا، بحث قرنطینه مجدد و عدم کشف واکسن این ویروس، امکان برگزار نشدن المپیک توکیو و بازی‌های ساحلی چین وجود دارد، اما تأکید می‌کند با توجه به اینکه هیچ مکاتبه‌ای مبنی بر لغو مسابقات ساحلی و همچنین المپیک و پارالمپیک برای کشور‌ها ارسال نشده باید با رعایت نکات شرایط را برای آماده‌سازی ورزشکاران مهیا کرد: «نمی‌توان با احتمال لغو مسابقات، برنامه‌ها را تعطیل کنیم بلکه باید از هم اکنون برای آماده‌سازی ورزشکاران برای حضور موفق در رویداد‌های المپیک و پارالمپیک و بازی‌های ساحلی برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دهیم. برای تداوم تمرینات ملی‌پوشان، امکاناتی را برای المپین‌ها تهیه کردیم تا در منازلشان تمرینات خود را پیگیری کنند، همچنین در کنار تهیه این ملزومات خدمات روانشناسی را هم برای این عزیزان مهیا کردیم.»

با این وجود، اما هادی ساعی، پرافتخار‌ترین المپین ایران و همچنین مدیر فنی تیم ملی تکواندو تأکید دارد که تمرینات انفرادی برای ورزشکاران مثل سم است: «تمرین انفرادی با تمرین زیر نظر کادرفنی تفاوت دارد. وقتی ورزشکاران در کنار یکدیگر تمرین می‌کنند شرایط‌شان با تمرین انفرادی خیلی متفاوت است. تمرینات گروهی باعث انگیزه گرفتن بچه‌ها از یکدیگر خواهد شد. تمرین انفرادی برای ورزشکار مانند سم است که آرام آرام به بدن او تزریق می‌شود و بی‌انگیزگی به دنبال دارد و به همین دلیل هم هست که به دنبال گرفتن مجوز تمرینات گروهی هستیم. ضمن اینکه ورزشکاران زمانی که در اردو هستند حقوق می‌گیرند و متأسفانه باید قبول کنیم که روز مزد هستند. درحالی‌که آن‌ها در این شرایط نیازمند حمایت هستند.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار