خون فوتبالی‌های میلیارد ر رنگین‌تر از مردم نیست
کد خبر: 1006354
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DnW
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۱۵
نقدی بر تازه‌ترین بهانه‌جویی‌های مخالفان آغاز لیگ برتر
تنها ۲۰ روز به شروع دوباره رقابت‌های لیگ باقی مانده، اما مخالفت‌ها با برگزاری ادامه رقابت‌های لیگ همچنان به قوت خود باقی است. مخالفت‌هایی که البته به نظر می‌رسد بیشتر از سر شکم سیری است تا نگرانی بابت شیوع کرونا باشد. درحالی‌که تمام فعالیت‌های کاری در کشور از سر گرفته شده و شاغلین تمام عرصه‌ها سر کار خود در حالی حاضر می‌شوند که با خطر جدی ابتلا به کرونا روبه‌رو هستند فوتبالیست‌های ناز پرورده که قرار است با انواع و اقسام امکانات و تجهیزات و آزمایش‌ها بیایند و بازی کنند باز هم ناز می‌کنند و از خطرناک بودن وضعیت می‌گویند.
شمیم رضوان
سرویس ورزشی جوان آنلاین: تراکتور یکی از مخالفان سرسخت شروع دوباره لیگ بود که چندی پیش نیز بحث انصراف از رقابت‌های لیگ نوزدهم را پیش کشید و حالا شواهد و قرائن نشان از فراهم شدن شرایط برای انصراف این تیم از مسابقات لیگ برتر را می‌دهد. مثبت اعلام شدن تست شش‌نفر از اعضای این تیم (مربیان و بازیکنان) عدم بازگشت سه بازیکن اصلی این تیم به تبریز (اشکان دژاگه، مهاجم الجزایری و مسعود شجاعی) از دلایل آن‌ها برای مخالفت با ادامه لیگ است.

اما جدای این مسائل فرافکنی‌های برخی بازیکنان این تیم طی روز‌های گذشته بسیار جالب توجه است. ساسان انصاری، مهاجم این تیم می‌گوید که آرامش از خانواده‌ها گرفته شده‌است: «فوتبال شغل و حرفه‌ماست، اما فوتبال زمانی ارزش دارد که شرایط عادی باشد و سلامتی ما و خانواده مان در خطر نباشد، اما با شرایط موجود آرامش از خانواده‌های ما گرفته شده‌است.»

احسان حاج صفی نیز می‌گوید چه ارگانی سلامت ما را تضمین می‌کند: «این مسئله تمرکز ما را به‌هم زده‌است. پروتکل‌هایی مشابه لیگ‌های اروپایی ابلاغ شده، اما امکانات ما با آن‌ها قابل مقایسه نیست و امکان رعایت برخی موارد بهداشتی وجود ندارد. به نظر می‌رسد سلامت بازیکنان برای آقایان کمترین اهمیتی ندارد که تا این اندازه به برگزاری ادامه بازی‌ها اصرار دارند.»

جالب اینکه این بازیکنان کوچکترین اشاره‌ای به بقیه مردم نمی‌کنند که چگونه سر کار حاضر می‌شوند و آیا خانواده آن‌ها نباید نگران باشند؟ از این بازیکنان باید پرسید که آیا نگرانی فقط شامل حال شما و خانواده‌تان می‌شود؟ یا اصلاً اگر شانسی برای قهرمانی داشتید آیا بازهم اینقدر نگران خطر کرونا بودید و تهدید می‌شدید؟ به‌طور حتم خون فوتبالی‌ها رنگین‌تر از خون مردم نیست. البته این تنها تیم تبریزی نیست که با برگزاری لیگ مخالف است و قائم مقام شهرخودرو هم با انتقاد از این تصمیم می‌گوید که بازیکنان این تیم با استرس تمرین می‌کنند: «وضعیت مشهد قرمز است. حتی مجبوریم برای برپایی اردو به تهران بیاییم و با وضعیت فعلی امکان برگزاری بازی‌ها در مشهد نیز وجود ندارد، اما نمی‌دانم آقایان برچه اساسی همچنان اصرار به ادامه بازی‌ها دارند وقتی حتی دکتر نمکی، وزیر بهداشت هم می‌گوید اوضاع عادی نیست.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار