ظریف به زودی به دو کشور همسایه سفر می‌کند
کد خبر: 1006260
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dm0
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۴
موسوی:
سخنگوی وزارت امور خارجه از سفر وزیر امور خارجه به دو کشور همسایه و منطقه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: سیدعباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به ویروس کرونا و کاهش سفر و رفت و آمد‌ها میان مقامات ایرانی و خارجی، اظهار داشت: شرایط کشور به دلیل وجود کرونا، رفت و آمد‌های دیپلماسی را تحت تأثیر قرار داد و بسیاری از دیدار‌ها و ملاقات‌ها مانند جلسات داخلی در بخش بین الملل و دیپلماسی و سیاست خارجی از طریق فضای مجازی انجام شد.

وی افزود: در شرایط فعلی، بنا بر ضرورت برخی از سفر‌ها مانند سفر به کشور سوریه توسط وزیر امور خارجه و برخی از مقامات این وزارتخانه به کشور افغانستان در دستور کار قرار گرفت.

سخنگوی وزارت امور خارجه همچنین گفت: در صورتی که شرایط مهیا شود، وزیر امور خارجه به دو کشور همسایه و منطقه سفر خواهد کرد و با مقامات این کشور دیدار و گفتگو انجام خواهد داد که پس از نهایی شدن جزئیات آن اعلام خواهد شد.

موسوی تاکید کرد: برخی از اتباع کشور‌های همسایه و حتی غیر همسایه سعی می‌کنند به شکل قاچاق وارد کشور شوند و نیروی انتظامی ما به منظور حفظ و امنیت ملی در این باره مماشات نخواهد کرد.

وی در واکنش به اتفاقات اخیر برای برخی از اتباع افغان در مرز‌های ایران، عنوان کرد: برای هر کشوری، امنیت کشور، امنیت مرزها، مبارزه با مواد مخدر، تروریسم و قاچاق انسان مهم و جزو مسائل امنیت داخلی و امنیت ملی به شمار می‌رود. فارغ از اینکه چه روابطی داریم، طبیعی است نیروی انتظامی در این باره مماشات نکند. در حوادث اخیر شاهد آن بودیم که برخی از اتباع کشور‌های همسایه و حتی غیر همسایه سعی می‌کنند به شکل قاچاق وارد کشور شوند.

موسوی ادامه داد: ورود افراد به شکل قاچاق با اهداف مختلف، مانند مواد مخدر یا اقداماتی که خلاف نظم و امنیت داخلی صورت بگیرد، طبیعی است که با واکنش نیرو‌های انتظامی کشور روبرو شود.

وی تاکید کرد: افرادی که اقدام به قاچاق انسان و شیوه‌های خطرناک غیر قانونی برای ورود به هر کشوری اقدام کردند، خودشان مطلع هستند که در آن کشور مورد استقبال قرار نمی‌گیرند و انواع خطرات متوجه آن‌ها خواهد شد و نیروی انتظامی با آن‌ها برخورد می‌کند.

سخنگوی وزارت امور خارجه با اشاره به اتفاقی که برای اتباع افغان اخیراً روی داد، افزود: اتفاقی که شاهد آن بودیم حتی اتباع غیر افغانی نیز در بین آن‌ها وجود داشت و طبیعی است که نیرو‌های انتظامی برای حفظ نظم و قانون و امنیت کشور در این زمینه مماشات نخواهد کرد و جلوی هرگونه ورود غیر قانونی را می‌گیرد، چرا که به نظم عمومی و امنیت کشورمان مربوط است.

موسوی همچنین گفت: اگر در برخورد‌هایی که با اتباع کشور‌های خارجی صورت می‌گیرد، اقدام خلافی هم انجام شود، این موضوع پیگیری خواهد شد، اما قاچاقچیان باید بدانند زمانی که اقدام به کار غیر قانونی می‌کنند هر خطری در کمین آن‌ها است.

وی خاطرنشان کرد: به مقامات آمریکایی توصیه می‌کنیم که دست از تحریم‌های یکجانبه بردارند، چراکه تحریم‌های یکجانبه و غیر قانونی آنان بیشتر از آنکه علیه ایران باشد، علیه متحدان خودشان و تجارت جهانی است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت‌های کشتیرانی و نفتکش‌های ایرانی، افزود: آمریکا یک بار همه ملت ایران را تحریم کرد و سپس در دل همین تحریم‌ها، به شکل تک به تک، افراد ایرانی و یا مسئولان را تحریم می‌کند.

موسوی با بیان اینکه تحریم‌هایی که از سوی آمریکا اعلام می‌شود همان تحریم‌های گذشته است، گفت: مقامات آمریکایی تحریم‌ها را جز به جز دسته بندی و طبقه بندی می‌کنند و تنها خودشان را به زحمت می‌اندازند جمهوری اسلامی ایران با اینگونه تحریم‌ها و فشار‌ها تسلیم نمی‌شود.

وی به مقامات آمریکایی توصیه کرد: دست از اقدامات یکجانبه و غیر قانونی و بازی با قواعد و مقررات بردارند، هر چند که تحریم‌های آن‌ها بی اثر و داخلی خود آمریکاست و پشتوانه بین المللی ندارد.

سخنگوی وزارت امور خارجه، تاکید کرد: تحریم‌های یکجانبه و غیر قانونی آمریکا بیشتر از آنکه علیه ایران باشد، علیه متحدان خودشان و علیه تجارت جهانی است.

موسوی اظهار داشت: دنیا باید به خودش بیاید و مانع اینگونه تحریم‌های یکجانبه و فراسرزمینی و تسری آن به دیگر کشور‌ها شود که امیدوارم این اتفاق رخ دهد.
منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار