آبرسانی سیار به ۳۰۸ روستا در استان اصفهان
کد خبر: 1006079
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dj5
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۷
مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان:
مهندس هاشم امینی با اشاره به افزایش دما در فصل تابستان گفت: در حال حاضر آب شرب سالم و بهداشتی حدود ۳۰۸ روستا در استان اصفهان با جمعیتی بالغ بر ۴۷ هزار نفر از طریق تانکر تامین می‌شود.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ، مدیر عامل شرکت آبفا استان اصفهان با بیان اینکه آبرسانی به صورت سیار در روستاهای 22 شهرستان، انجام می گیرد اعلام کرد: منابع محدود منجر شده که آب شرب برخی از روستاها به صورت سیار تامین شود، این در حالیست که درصدد هستیم با راه اندازی مجتمع های آبرسانی در نقاط مختلف استان بستر تامین پایدار آب شرب همه روستائیان مهیا گردد.

وی با تاکید بر تامین پایدار آب شرب روستائیان خاطر نشان ساخت: هم اکنون بیش از927 روستا تحت پوشش شرکت آبفا استان اصفهان قرار دارد که از این رقم 300 روستا تحت پوشش طرح آبرسانی اصفهان بزرگ قرار گرفته و آب شرب بیش از 627 روستا از طریق  منابع داخلی که در مجموع شامل 535 فقره چاه ،77 چشمه و35 قنات می باشد، تامین می شود .

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به اقلیم آب و هوایی شرق استان تصریح کرد: منابع آبی بسیار محدود در شرق استان موجب شده است که آب شرب 74 روستا در اردستان و 87 روستا در نایین به صورت سیار تامین گردد.

مهندس امینی احداث مجتمع های آبرسانی را یکی از راه های تامین پایدار آب شرب روستاییان برشمرد و خاطرنشان ساخت: مطالعه و اجرای  مجتمع آبرسانی کوهستان بهارستان با 18 روستا، مجتمع آبرسانی لای سیاه با 51 روستا در نایین، مجتمع آبرسانی برزاوند با 18 روستا، مجتمع همبرات با  26 روستا در اردستان، مجتمع آبرسانی کوهپایه با 29 روستا، مجتمع وردشت سمیرم با 52 روستا ، مجتمع آبرسانی 10 روستایی نخلستان خور و مجتمع آبرسانی 60 روستایی چشمه لنگان غرب استان و مجتمع آبرسانی 5 روستایی  علی عرب در چادگان با هدف تامین پایدار آب شرب روستاییان در دستور کار قرار دارد.

وی در پایان خاطر نشان ساخت: در روستاهای استان 846 مخزن با ظرفیت 128 هزار و 756 مترمکعب جهت تامین آب شرب روستاییان احداث گردیده و هم اکنون 231 هزار و 500 انشعاب آب  به مشترکین در روستاها واگذار شده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار