تجربه موفق راه و شهرسازی استان اصفهان در راه اندازی داشبورد مدیریتی
کد خبر: 1006076
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dj2
تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۹
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان:
سامانه داشبورد مدیریتی، با دستور مدیرکل راه وشهرسازی استان اصفهان کار مطالعاتی آن در دستور کار قرار گرفت، و پس از ماه ها تلاشِ اداره آمار، فناوری اطلاعات و ارتباطات این اداره کل از ابتدای سال جاری نسخه نهایی آن اجرایی شده است.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،   به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان با بیان اینکه علم داده امروز به ابزاری قدرتمند برای تصمیم‌گیران در سازمان ها تبدیل شده است، گفت: با بهره‌گیری از سامانه داشبورد مدیریتی که مبتنی بر علم داده، پایه ریزی شده است و با مصورسازی آمار و اطلاعات سازمانی در تمامی سطوح، وضعیت موجود اداره کل مورد شناسایی، تحلیل و بصورت گرافیکی با نمودار های مختلف داینامیک نشان داده می شود.

    وی افزود: استفاده از داده‌ها به عنوان دارایهای مهم هر سازمان، اثر فراوانی بر رسیدن به اهداف و استراتژی‌های سازمانی دارد و این سامانه با دارا بودن قابلیت های ویژه تصویری لحظه ای از وضعیت این اداره‌کل را ارائه می دهد.

    مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با اشاره به اینکه طرح داشبورد مدیریتی به منظور یکپارچه‌سازی اطلاعات این اداره کل در حوزه‌های مختلف کاری اجرایی شده است عنوان کرد: این سامانه به چندین سامانه مختلف دیگر متصل است و اطلاعات مورد نیاز مدیران جهت بررسی و اتخاذ تصمیم در آن ارائه شده است.

    وی اظهار کرد: در قدم اول، اطلاعات از نرم افزارهای مختلف هر واحد استخراج شده و سپس براساس فرآیندهای خاص پالاش و تجمیع می شود و با رویکرد تصمیم‌سازی در اختیار مدیران قرار می‌گیرد، در این راستا با استفاده از اطلاعات کلیدی، مدیران می‌توانند تصمیمات کلیدی و اساسی اتخاذ کنند.

    قاری قرآن در پایان گفت: این طرح یکی از تجربه‌های موفق این اداره‌کل محسوب می شود پس از ماه‌ها تلاشِ  و کار تحقیقاتی به بهره‌برداری رسیده و  می‌توان بر اساس آن میزان تحقق برنامه‌های اجرایی و پیشرفت پروژه‌های عمرانی را به صورت لحظه‌ای رصد و برنامه ریزی مناسبی جهت پیشبرد اهداف سازمانی انجام داد

 

    

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار