مشکل کمی و کیفی آب شرب شهرضا رفع شد
کد خبر: 1005916
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DgS
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۸
مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان:
مهندس هاشم امینی گفت: با حفر وتجهیز چاه ها و ساماندهی چشمه ها تا حدودی مشکل کمی و کیفی آب شرب شهرضا برطرف شد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان ،مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان افزود: در حال حاضر آب شرب شهرستان  شهرضا  و21 روستای تحت پوشش آن  از طریق 40 حلقه چاه تامین می شود .

وی با اشاره به تامین آب شرب شهرستان شهرضا اعلام کرد: هم اکنون با بهره مندی از  20 حلقه چاه با دبی 320 لیتر در ثانیه، آب شرب حدود 160 هزار نفر جمعیت شهرستان شهرضا تامین می گردد، این درحالیست که در تابستان سال گذشته در زمان پیک مصرف، به منظور تامین پایدار آب  مشترکین با کمبود 100 لیتر در ثانیه مواجه بودیم.

رئیس هیات مدیره شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به رفع مشکل کم آبی در شهرستان شهرضا گفت: با حفر 3 حلقه چاه در محله محمدیه، سروستان و اسلام آباد با دبی بیش از 60 لیتر در ثانیه، به زودی تا حدودی مشکل کم آبی شهرستان حل می شود .

وی پیرامون چگونگی تامین آب شرب روستاهای توابع شهرستان شهرضا اعلام کرد: در حال حاضر 21 روستا تحت پوشش آبفا شهرضا قرار دارد که آب شرب این روستاها از طریق 20 حلقه چاه و یک دهنه چشمه تامین می شود .

مهندس هاشم امینی با تاکید بر ارتقا کیفیت آب شرب شهرضا تصریح کرد: در دو  مخزن هزار مترمکعبی اختلاط آب چاه های سمیرم با چاه امیر کبیر و دیگر چاه ها  صورت می گیرد و این امر منجر به افزایش کیفیت آب شرب بسیاری از مناطق شهرضا، از جمله شهرک امیر کبیر و محله خمینی آباد شده است. 

وی ادامه داد: علاوه بر ارتقاءکیفیت آب شرب، توزیع عادلانه آب نیز در دستور کار قرار دارد و این امر مهم با نصب شیرهای فشار شکن ،اصلاح خطوط فرسوده و پایش فشار شبکه، انجام می گیرد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان  با تاکید بر اصلاح خطوط فرسوده آب تصریح کرد: در سال گذشته در شهرضا و منظریه اصلاح و توسعه بیش از 10 کیلومتر شبکه آب ، در دستور کار قرار گرفت و همچنین بیش از 20 کیلومتر از خطوط فرسوده آب روستاهای توابع این شهرستان اصلاح و بازسازی گردید.

مهندس هاشم امینی  یکی از اهداف یکپارچه سازی شرکت های آبفا شهری و روستایی را ارتقای ارائه خدمات به روستاییان دانست و گفت: در حال حاضر مجتمع روستایی زیارتگاه با 4 روستای قوام آباد، ماران، ولندان و زیارتگاه ، مجتمع روستایی سولار با 4 روستای سولار، دهک ،مسینه و بوان  و مجتمع روستایی میرآباد در قالب 3 روستای مقصود بیک ، باغ سرخ و میرآباد، از خدمات شرکت آبفا بهره مند می شوند، این در حالیست که به منظور ارائه خدمات مطلوب تر مقرر گردید این 3 مجتمع روستایی تبدیل به یک مجتمع 13 روستایی در جنوب شهرضا شود.

وی افزود: هم اکنون آب شرب مجتمع زیارتگاه از طریق یک چاه با دومخزن، آب شرب مجتمع سولار از طریق یک مخزن و دو حلقه چاه و آب شرب مجتمع روستایی میرآباد با یک مخزن و یک حلقه چاه تامین می گردد.

مدیرعامل شرکت آبفا استان اصفهان با اشاره به جمعیت تحت پوشش خدمات آبفا در شهرستان شهرضا اعلام کرد:در حال حاضر53 هزار انشعاب آب به جمعیت 135 هزار نفری شهری شهرضا واگذار شده است و 7 هزار و 800 انشعاب آب به  جمعیت 14 هزارنفری روستاییان در این منطقه واگذار گردیده است.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار