تدوین پروتکل‌های بهداشتی زائران و گردشگران سلامت در خراسان رضوی
کد خبر: 1005826
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Df0
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۶
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی بیان کرد:
معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: پروتکل‌های بهداشتی زائران و گردشگران خارجی سلامت در استان به زودی تدوین و تکمیل می‌شود.

محمد صادق براتی در نشست با مدیران مرتبط با حوزه گردشگران سلامت در مشهد افزود: پروتکل‌های بهداشتی زائران و گردشگران خارجی سلامت طی چند روز آینده در استان تدوین و به عنوان پیشنهاد به ستاد ملی مبارزه با کرونا ارسال می‌شود.

وی بیان کرد: با توجه به شرایط کرونا، گردشگران سلامت که وارد کشور می‌شوند باید اطمینان داشته باشند که در فضایی سالم و ایمن می‌توانند پیگیر امور مربوط به درمان خود باشند و همچنین سازوکار تعریف شده ما باید به گونه‌ای باشد که اطمینان داشته باشیم گردشگران سلامت ناقل بیماری کرونا نیستند که این مستلزم تدوین پروتکل‌های دقیق و کنترل‌هایی در مبدا است.

معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استانداری خراسان رضوی گفت: در شیوه نامه‌های تدوین شده باید ملاحظات لازم برای پذیرش گردشگران سلامت در مطب‌ها و کلینیک‌های شخصی درنظر گرفته شود تا از بروز برخی تخلفات جلوگیری گردد.

وی با اشاره به ثبت نام حدود ۲ هزار نفر از راهنمایان و لیدرهای گردشگران سلامت و لزوم آموزش آنان افزود: آموزش‌های لیدرهای گردشگران سلامت هم با توجه به ابلاغیه‌های ستاد ملی مبارزه با کرونا در باره اعلام زمان بازگشایی آموزشگاه‌ها، به زودی اطلاع رسانی خواهد شد.

براتی ادامه داد: با توجه به اینکه بسیاری از گردشگران سلامت در این استان از کشورهای افغانستان و عراق هستند پرداختن به مشکلات و موانع این حوزه‌ها در شرایط خاص کنونی به خصوص گردشگران سلامت کشور افغانستان مهم و اساسی است.
وی گفت: اگر بتوانیم طرح مبدا به مبدا زیارت را در حوزه گردشگری سلامت نیز پیاده و فرآیندهایی برای آن تعریف کنیم بطوریکه تمام اقدامات گردشگر از زمان ورود و درمان تا لحظه خروج از کشور را پیگیری و رصد نمود می‌توان اطمینان مناسبی برای پیگیری طرح‌های گردشگری سلامت داشت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار