۱۰ تا ۱۵ درصد لوازم خانگی مشهد قاچاق است
کد خبر: 1005702
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dd0
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد:
رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد گفت: با توجه به این‌که مشهد مسافت زیادی با بانه و یا با تهران دارد و بازرسین جاده‌ها نظارت محکمی بر کالا‌ها دارند، درصد کالای قاچاق در مشهد بسیار کمتر از سایرشهر‌ها است.

رضا رزقیان مقدم درارتباط با اعلام تاریخ شناسه‌دارکردن لوازم خانگی بیان کرد: شناسه‌دارکردن کالاها قراربود تا پس از پایان ماه مبارک رمضان اجرایی شود، از ۲۰خرداد ماه تمامی بازرسین اتاق اصناف مراجعه خواهند کرد و ما به تمام همکاران در این صنف حضورا اعلام کردیم تا از خرید و فروش کالای فاقد شناسه خودداری کنند.

وی افزود: درحال حاضر اکثر شرکت‌های ایرانی شناسه کالای خود را دارند و تمام کالاهای واردشده برگ سبز دارند، از ۲۰ درصد کالاهای باقی‌مانده که برگ سبز ندارند فهرستی تهیه شده و به سازمان صمت ارسال می‌شود تا فروشندگان یا سریعا کالا را بفروشند و دیگر آن را به واحد صنفی خود نیاورند و یا کالا را جمع کنند.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد در واکنش به این خبر که ۸۰ درصد کالاها در تهران را کالای قاچاق تشکیل می‌دهد، اظهار کرد: از آن‌جایی که تمامی کالاها وارد تهران شده و از آن‌جا به سایر شهرها تزریق می‌شود، این موضوع صدق می‌کند؛ اما خوشبختانه ما در شهر مشهد با درصد بسیار کمی از کالای قاچاق روبرو هستیم.

رزقیان مقدم خاطرنشان کرد: درحال حاضر اکثر کالاها در واحدهای صنفی مشهد، ایرانی و با کیفیت بسیار بالا بوده و کالاهای خارجی تتمه باقی‌مانده در انبارهاست که با ضمانت‌های بسیار معتبر در بازار عرضه می‌شود.

وی در خصوص مقدار کالای قاچاق در مشهد عنوان کرد: با توجه به این‌که مشهد مسافت زیادی با بانه و یا تهران دارد و بازرسین جاده‌ها نظارت محکمی بر کالاها دارند؛ درصد کالای قاچاق در مشهد بسیار کمتر از سایر شهرها است و تنها حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد کالاهای موجود در بازار را کالای قاچاق دربرگرفته ‌است.

رئیس اتحادیه فروشندگان لوازم خانگی مشهد ادامه داد: مزیت شناسه کالا این است که برای مثال اگر کالایی در تیر ماه تولید شده و در دی ماه به فروش برسد، قیمت کالا با همان قیمت‌گذاری در تیر ماه تعیین می‌شود.
رزقیان مقدم در ارتباط با وضعیت بازار لوازم خانگی در دوران پساکرونایی تصریح کرد: بازار لوازم خانگی هم‌چنان در رکود است، ۴۰ درصد واحدهای صنفی لوازم خانگی در پاساژها قرار دارند و پاساژها تا تاریخ اول اردیبهشت‌ماه تعطیل بوده و به هیچ عنوان اجازه فعالیت به آنان داده ‌نمی‌شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار