جزئیات سهام شرکت‌های موجود در سهام عدالت
کد خبر: 1005633
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Dbt
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۴:۱۵
به طور کلی ۴۹شرکت در سبد سهام عدالت قرار دارند که از این تعداد ۱۳شرکت غیربورسی و ۳۶شرکت بورسی بوده و‌درصد‌های متفاوتی از هر کدام یک از شرکت‌ها در سبد سهام عدالت وجود دارد که بر اساس آن سهم هر سهامدار از شرکت‌ها مشخص می‌شود.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، ۹ اردیبهشت‌ماه مقام معظم رهبری ابلاغیه آزادسازی سهام عدالت را صادر کردند و این اختیار به سهامداران داده شد تا نحوه مدیریت سهام خود را انتخاب کنند. بر این اساس سهامداران می‌توانند با مراجعه به درگاه اینترنتی WWW. SAMANESE. IR روش مستقیم را انتخاب کنند و در صورت عدم مراجعه به این درگاه، روش غیرمستقیم به صورت خودکار برای آن‌ها انتخاب خواهد شد. تعداد شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت ۴۹شرکت است که ۳۶شرکت بورسی و ۱۳شرکت غیربورسی هستند. طبق گفته مسئولان، مدیریت و اداره ۱۳شرکت غیربورسی تا زمانی که بورسی شوند، نزد شرکت سرمایه‌گذاری استانی باقی خواهد ماند. مگا موتور، مشانیر، شهر صنعتی کاوه، شهر صنعتی رشت، شهر صنعتی البرز، ساختمان سد و تاسیسات آبیاری سایبر، دخانیات ایران، پتروشیمی خوزستان، پتروشیمی تبریز، پتروشیمی بیستون، پتروشیمی بوعلی سینا، پتروشیمی بندر امام و پتروشیمی ارومیه شرکت‌های غیربورسی سهام عدالت هستند که سهم آن‌ها در سبد سهام عدالت به ترتیب ۵/ ۰ درصد، ۴۲‌درصد، ۲۱‌درصد، ۵۸‌درصد، ۲۳‌درصد، ۴۹‌درصد، ۲۸‌درصد، ۳۰‌درصد، ۱۰‌درصد، ۳۰‌درصد، ۳۰‌درصد، ۳۰‌درصد و ۶‌درصد است.

بر این اساس چنانچه مشمول روش مستقیم را انتخاب کند، می‌تواند سهام ۳۶ شرکت بورسی را شخصاً مدیریت کند. این ۳۶ شرکت شامل آلومینیوم ایران- ایرالکو با ۳۰‌درصد، ایران خودرو با یک‌درصد، بانک تجارت با ۴۰‌درصد، بانک صادرات ایران با ۴۰‌درصد، بانک ملت با ۳۰‌درصد، پارس سوئیچ با ۴۶‌درصد، پالایش نفت بندرعباس با ۲۰‌درصد، پالایش نفت تهران با ۷۰‌درصد، پالایش نفت شیراز با ۲۰‌درصد، پالایش نفت اصفهان با ۲۰‌درصد، پالایش نفت تبریز با ۲۰‌درصد، پتروشیمی مارون با ۳۰‌درصد و پست بانک با ۲۵‌درصد می‌شود. همچنین چادرملو با ۲۱‌درصد، حمل و نقل پتروشیمی با ۲۹‌درصد، سایپا با یک‌درصد، سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران با ۲۳‌درصد، سرمایه گذاری رنا با ۲‌درصد، سیمان داراب با ۵۰‌درصد، سیمان دشتستان با ۳۴‌درصد، فولاد آلیاژی ایران با ۳۹‌درصد، فولاد خوزستان با ۳۰‌درصد و فولاد مبارکه اصفهان با ۳۰‌درصد از دیگر شرکت‌های بورسی موجود در سبد سهام عدالت هستند. بر این اساس کارخانجات مخابراتی ایران با ۳۵‌درصد، کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران با ۲۴‌درصد، گل‌گهر با ۱۱‌درصد، مخابرات ایران با ۲۰‌درصد، مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران- مپنا با ۲۶‌درصد، ملی صنایع مس ایران با ۳۷‌درصد، نیروترانس با ۳۱‌درصد، بیمه دانا با ۵۵‌درصد، پالایش نفت لاوان با ۲۰‌درصد، پتروشیمی شهید تندگویان با ۱۰‌درصد، فجر انرژی خلیج فارس با ۳۰‌درصد، پتروشیمی جم با ۱۵‌درصد و صنایع پتروشیمی خلیج فارس (هلدینگ) با ۴۰‌درصد نیز در سبد سهام عدالت حضور دارند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار