صدرنشین مطالبات شهروندان خراسان رضوی از مجلس یازدهم«مسکن و اشتغال» است
کد خبر: 1005455
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DZ1
تاریخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۸
بخش عمده‌ای از شهروندان خراسان رضوی معتقد هستند مجلس و منتخبان بهارستان یازدهم باید مسائل مربوط به مسکن و اشتغال را در اولویت قرار دهند.

 مجلس یازدهم یکی دو روز است که به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز کرده است و در این میان شروع پرقدرت مجلس می‌تواند امید را در میان مردم بیش از پیش زنده کند.

یکی از مهمترین مسائلی که مجلس شورای اسلامی باید عهده‌دار  آن باشد رسیدگی به مسائل شهروندان با استفاده از حوزه تقنین است؛ قانونگذاری باید در این زمینه مبتنی بر نیازسنجی باشد.

فاصله میان مجلس و مردم باید هر روز کمرنگ‌تر شود و این مهم تنها از طریق قانونگذاری مبتنی بر نیاز روزمره مردم است که صورت می‌گیرد؛ بنابراین نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این زمینه نقشی واسط برعهده دارند.

مردم خراسان رضوی در انتخابات یازدهمین مجلس شورای اسلامی حضوری پرشکوه را رقم زدند و نمایندگان خود را با رای حداکثری روانه مجلس شورای اسلامی کردند تا از این طریق پشتوانه حقوقی لازم برای آنان مهیا شود.

مشارکت مردم خراسان رضوی در انتخابات مجلس سند و گواهی بر پای کار بودن آنهاست و اینک نوبت منتخبان مردم است که با قانونگذاری صحیح بتوانند ریل‌گذاری صحیحی در مسیر مشکلات مردم و حل آنها داشته باشند.

در این میان به سراغ تعدادی از شهروندان رفتیم تا از آنان جویا شویم که مهمترین درخواست‌های آنها از منتخبان خود چیست.

علیرضا.ب یکی از شهروندان مشهدی است که با وی همکلام می‌شویم که می‌گوید: این روزها و به ویژه با شیوع بیماری کرونا وضعیت اشتغال بدتر از گذشته شده است و نمایندگان مجلس باید قانونگذاری در شرایط خاص را نیز تمرین کنند.

وی معتقد است مجلس باید بتواند در این شرایط با قانونگذاری بهتر ریل‌گذاری مناسب‌تری در زمینه اشتغال داشته باشد و از سوی دیگر با اعطای تسهیلات لازم نیز از مشاغل موجود حمایت کند.

یکی از شهروندان دیگر نیز در زمینه مطالبات خود می‌گوید: وضعیت بازار مسکن سالهاست که نامطلوب است و هرچه به فصل تابستان نزدیک می‌شویم میزان تلاطم این بازار نیز بیشتر می‌شود و باید ساماندهی مناسبی در این زمینه صورت بگیرد.

وی خاطرنشان می‌کند: باید راهکار مناسبی برای خانه‌دار شدن مردم اندیشیده شود؛ با وضعیت فعلی بخش زیادی از درآمد مردم صرف هزینه‌های مربوط به مسکن می‌شود و عملا بخش عمده مخارج آنها از میان می‌رود.

وقتی با شهروند دیگری نیز همکلام می‌شود وی نیز بر مسئله اشتغال و ازدواج جوانان صحه می‌گذارد و معتقد است باید راهکارهای حمایتی از جوانان و ازدواج آنها بیش از گذشته شود.

وی می‌گوید: مجلس شورای اسلامی باید بتواند قوانین مناسبی برای تسهیل ازدواج بگذارد؛ تسهیلات در این زمینه باید بیشتر شود؛ براساس تمامی آمارها جمعیت کشور رو به پیری می‌رود و در این میان سیاست‌های حمایتی از مسئله ازدواج می‌تواند بر آینده کشور نیز اثرگذار باشد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار