افزایش قیمت محصولات جالیزی و کشاورزی در زمستان ۹۸
کد خبر: 1005266
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DVy
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۵:۴۵
مرکز آمار ایران از افزایش ۹۲ و سه دهم درصدی قیمت هندوانه و افزایش ۱۰۱ درصدی مرکبات در زمستان سال ۱۳۹۸ نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن خبر داد.
سرویس اقتصادی جوان آنلاین: به گزارش مرکز آمار ایران، قیمت فروش یک کیلوگرم هندوانه در کل کشور، ۱۷۷۱۴ ریال بوده است. استان سیستان و بلوچستان با ۱۸۰۶۴ ریال بیشترین و استان هرمزگان با ۱۲۰۰۰ریال کمترین قیمت فروش را در کل کشور داشته‌اند. قیمت فروش این محصول نسبت به فصل مشابه سال قبل افزایشی معادل ۹۲/ ۳ درصد داشته است. بر اساس اعلام مرکز آمار ایران، قیمت پیاز در زمستان ۹۸ نسبت به فصل مشابه سال قبل از آن ۳۴ و دو دهم درصد افزایش داشته است. در زمستان سال ۱۳۹۸ قیمت فروش یک کیلوگرم پیاز در کل کشور ۴۷۷۹۴ ریال بوده است. استان هرمزگان با ۶۵۴۶۴ ریال بالاترین قیمت و استان قم با ۱۴۴۲۳ ریال پایین‌ترین قیمت فروش را در کل کشور داشته‌اند.

محصولات کشاورزی

همچنین قیمت فروش یک کیلوگرم ذرت دانه‌ای در زمستان سال ۱۳۹۸ در کل کشور ۱۹۳۰۱ ریال بوده که استان هرمزگان با ۲۲۰۰۰ریال بیشترین و استان خوزستان با ۱۴۱۷۳ ریال کمترین قیمت فروش را در کل کشور داشته‌اند. قیمت فروش این محصول نسبت به فصل مشابه سال ۹۷، معادل ۷/ ۳ درصد افزایش داشته است.

محصولات جالیزی

در زمستان سال ۱۳۹۸ قیمت فروش یک کیلوگرم خیار در کل کشور ۱۶۷۰۵ ریال بوده است. استان مازندران با ۸۰ هزار ریال بیشترین و استان کرمان با ۱۵۴۱۶ ریال کمترین قیمت فروش را در کل کشور داشته‌اند. قیمت فروش این محصول نسبت به فصل مشابه سال قبل کاهشی معادل ۴۸/ ۱ درصد داشته است. مرکز آمار ایران اعلام کرد: در زمستان سال ۱۳۹۸ قیمت فروش یک کیلوگرم گوجه فرنگی در کل کشور ۲۱۵۶۸ ریال بوده است. استان مرکزی با ۷۷۷۷۸ریال بالاترین و استان بوشهر با ۲۰۲۷۵ ریال پایین‌ترین قیمت فروش را داشته‌اند. قیمت فروش این محصول نسبت به فصل مشابه سال ۹۷ معادل ۱/ ۱ درصد افزایش داشته است.

همچنین در زمستان سال ۱۳۹۸ قیمت فروش یک کیلوگرم بادمجان در کل کشور برابر ۲۱۲۰۶ ریال بوده و استان کرمان با ۴۹۶۲۳ ریال بالاترین و استان خوزستان با ۱۲۵۰۰ ریال پایین‌ترین قیمت فروش را در کل کشور داشته‌اند. قیمت فروش این محصول نسبت به زمستان سال ۹۷ معادل ۲۸/ ۷ درصد افزایش یافته است.

قیمت فروش یک کیلوگرم اسفناج در کل کشور در زمستان سال ۱۳۹۸، ۱۵ هزار و ۹۹۵ ریال بوده است. استان گیلان با ۶۰۸۳۴ ریال بالاترین و استان قم با ۸۵۵۲ ریال پایین‌ترین قیمت فروش را داشته‌اند. قیمت فروش این محصول نسبت به فصل مشابه سال ۹۷ معادل ۲۱/ ۰ درصد افزایش داشته است.

مرکبات

قیمت فروش یک کیلوگرم پرتقال در کل کشور در زمستان سال ۱۳۹۸ برابر ۴۳۰۹۱ ریال بوده است. استان فارس با ۵۶۷۲۵ ریال بالاترین و استان زنجان با ۲۴ هزار ریال پایین‌ترین قیمت فروش را در کل کشور داشته‌اند. قیمت فروش این محصول نسبت به زمستان سال قبل معادل ۵ /۱۰۱ درصد افزایش داشته است.

همچنین در زمستان سال ۱۳۹۸ قیمت فروش یک کیلوگرم نارنج در کل کشور ۲۶۷۳۸ ریال بوده است. استان خوزستان با ۴۰۰۹۵ ریال بالاترین و استان گیلان با ۱۰۲۳۱ ریال پایین‌ترین قیمت فروش را داشته‌اند. قیمت فروش این محصول نسبت به فصل مشابه سال ۹۷ معادل ۱۷/ ۹ درصد افزایش داشته است.

دام و فرآورده‌های دامی

مرکز آمار ایران اعلام کرد: در زمستان سال ۱۳۹۸ قیمت فروش یک کیلوگرم گوسفند و بره زنده در کل کشور ۳۸۱۵۸۱ ریال بوده است. استان هرمزگان با ۵۴۰ هزار ریال بالاترین و استان خراسان شمالی با ۳۲۰۴۲۹ ریال پایین‌ترین قیمت فروش را در کل کشور داشته‌اند. قیمت فروش این محصول نسبت به فصل مشابه سال ۹۷ معادل ۸/ ۴ درصد کاهش داشته است.

در زمستان سال ۱۳۹۸ قیمت فروش گاو پرواری کمتر از دو سال زنده در کل کشور از قرار هر کیلو ۳۰۶۳۸۵ریال بوده است. استان کرمان با ۴۵۵۹۳۹ ریال بیشترین و استان خراسان رضوی با ۲۶۷۸۵۹ ریال کمترین قیمت فروش را در کل کشور داشته‌اند. قیمت فروش این محصول نسبت به فصل مشابه سال ۹۷ معادل ۱۴/ ۷ درصد کاهش یافته است.

فرآورده‌های دامی

در زمستان سال ۱۳۹۸ قیمت فروش یک کیلوگرم شیر گوسفند چرخ نشده در کل کشور ۸۴۰۱۶ ریال بوده که نسبت به فصل مشابه سال۹۷ افزایش ۵۹/ ۰ درصدی داشته است. استان آذربایجان‌شرقی با ۹۶۳۷۳ ریال بالاترین و استان سیستان و بلوچستان با ۲۲۸۸۶ ریال پایین‌ترین قیمت فروش را در کل کشور داشته‌اند. در زمستان سال ۱۳۹۸ قیمت فروش یک کیلوگرم شیر گاو چرخ نشده در کل کشور ۲۳۵۵۵ ریال بوده است که نسبت به فصل مشابه سال ۹۷ معادل ۲۱/ ۵ درصد افزایش داشته است. استان بوشهر با ۳۸۴۴۰ ریال بالاترین و استان آذربایجان‌غربی با ۱۸۸۸۳ ریال پایین‌ترین قیمت فروش را در کل کشور داشته‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار