برکناری و بازداشت ۴ مدیر شهرداری کرمانشاه
کد خبر: 1005071
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DSp
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۵
چهار مدیر شهرداری کرمانشاه به دستور استاندار و به دلیل مرگ بانوی حاشیه‌نشین کرمانشاهی برکنار شدند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: با دستور هوشنگ بازوند، استاندار کرمانشاه و براساس گزارش تیم بازرسی استانداری از حادثه مرگ زن حاشیه‌نشین، رئیس اداره اجراییات و قائم‌مقام وی همچنین مسئول امور حقوقی شهرداری منطقه ۳ و شهردار منطقه ۳ برکنار شدند.

همچنین رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، از بازداشت رئیس و قائم‌مقام اجرائیات شهرداری کرمانشاه در ارتباط با فوت خانم آسیه پناهی خبر داد و گفت: دستگاه قضایی خواستار برخورد با عواملی هستند که ممکن است نقض قانون کرده‌باشند و این کار باعث مرگ خانم پناهی شده‌باشد.

وی با بیان اینکه این حادثه دو بُعد دارد، اظهار داشت: نخست اینکه آیا رابطه‌ای بین اقدام نیرو‌های اجراییات و مرگ خانم پناهی وجود دارد یا خیر؟ که در این باره باید پزشکی قانونی اعلام نظر کند و بی‌شک ما بدون اغماض، با جدیت و رعایت قانون و شرع و بدون هیچ کوتاهی موضوع را پیگیری می‌کنیم.

به گفته رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، موضوع دیگر این است که آیا عوامل اجراییات مرتکب تخلف قانونی شده‌اند یا خیر که طبق اعلام شهردار منطقه، زمین این محوطه اوقافی بوده و هرگونه تصرف بدون اجازه اداره اوقاف غیرقانونی است؛ همچنین محل ساخت خانه خانم پناهی در حریم فضای سبز و برق فشار قوی بوده‌است.

توسلی‌زاده در عین حال گفت: اکنون سؤال این است که آیا مأموران شهرداری می‌توانستند بهتر از این عمل کنند که اقدام آنان به نتیجه فعلی نرسد؛ در این‌باره هم دادسرای مرکز استان با جدیت در حال پیگیری است و بدون هیچ اغماضی با عوامل ناقض قانون برخورد می‌کند. وی افزود: به موجب ماده ۲۱۷ قانونی آیین دادرسی کیفری، رئیس و قائم مقام اجرائیات شهرداری بازداشت و نیز مشمول صدور قرار نظارت قضایی ملهم از ماده ۲۴۷ قانون آیین دادرسی کیفری شده‌اند.

به گزارش مرکز رسانه قوه قضائیه همچنین سازمان بازرسی کل کشور هم به موضوع عملکرد شهرداری کرمانشاه در موضوع خراب کردن خانه خانم پناهی و درگذشت وی ورود کرده‌است و نتیجه تحقیقات و گزارشش را اعلام می‌کند.
یادآور می‌شود، مباحث مربوط به علت مرگ زن حاشیه‌نشین از سوی دادستان کرمانشاه و دستگاه قضایی در دست بررسی است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار