اسرائیل ۴۰ سال یا حتی ۲۵ سال آینده وجود نخواهد داشت
کد خبر: 1004045
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DCH
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۵
رئیس شورای اجرایی حزب الله:
هاشم صفی الدین درگفتگو با المیادین تاکید کرد که محور مقاومت پیشرفت ها و دستاوردهای زیادی در سطح منطقه داشته و یقینا رژیم صهیونیستی ۴۰ سال یا حتی ۲۵ سال آینده دیگر وجود نخواهد داشت.

سرویس بین الملل جوان آنلاین: رئیس شورای اجرایی حزب الله لبنان اظهار داشت که قدرت و دستاوردهای مقاومت در سطح منطقه افزایش یافته است.

«هاشم صفی الدین» در گفتگو با شبکه خبری المیادین گفت: چیزی که از ماه مه ۲۰۰۰ تا امروز تغییر یافته این است که مقاومت قدرت، دانش و صلابت بیشتری پیدا کرده است. مقاومت امروز مقاومتی است که به راه و گزینه‌های خود در مقابله با دشمن مطمئن و آگاه است و اسرائیل در گزینه‌هایش سردرگم است و تنگناهایش افزایش یافته است.

وی افزود: مقاومت از زمان پیروزی سال ۲۰۰۰ کار و تلاش مستمر را آغاز کرده است و به مسئولیت‌های خود در برابر وضع موجود در منطقه آگاه است. اگر هدف اصلی فعالیت‌های مقاومت در تمام منطقه آزادی قدس باشد بی گمان این امر محقق خواهد شد.

صفی الدین تصریح کرد: ما امروز با رویکرد بسیار پیشرفته از قدرت و توان مقاومت به عنوان یک محور کامل مواجه هستیم و مقاومت برای رویارویی با هرگونه تجاوز اسرائیل یا هر حماقتی که مرتکب شود در آمادگی دائم و کامل به سر می‌برد. آمادگی برای رویارویی با اسرائیل بر اساس قاعده اینکه اسرائیل در هر لحظه‌ای ممکن است دست به تجاوز بزند، یک وظیفه است.

وی ادامه داد: اسرائیل در تنگناست چرا که در خصوص پرسش‌های مرتبط با موضوع نظامی راهکاری پیدا نکرده است. این امر برای همه معلوم است اما برای تاکید می گویم که ما به دنبال جنگ نیستیم و هیچ وقت برای آن تلاش نکرده‌ایم. علیرغم جوسازی‌های اسرائیل اوضاع به سمت جنگ پیش نمی‌رود. آیا آزادی قدس تنها با یک جنگ بزرگ محقق خواهد شد؟ هیچکس نمی‌داند.

رئیس شورای اجزایی حزب الله خاطرنشان کرد: صرف نظر از نحوه آزادسازی قدس ما باید به وظیفه خود عمل کنیم و خودمان را برای هرگونه رویارویی که ممکن است پیش آید آماده کنیم. برخی رژیم‌های عربی از طریق عادی سازی روابط با اسرائیل، طرح خود را پیش ببرند. برملا شدن برخی رژیم‌ها چیز جدیدی نیست چرا که مقاومت هیچ وقت روی این رژیم‌ها حساب نکرده است.

هاشم صفی الدین با بیان اینکه تمام اقدامات اسرائیل از محاصره و فشار به دلیل نگرانی از آینده است، افزود: اسرائیل می‌داند که در معادلات یک حقیقت وجود دارد که نامش مقاومت و محور مقاومت است. این معادله از طریق پیروزی‌ها در لبنان و فلسطین و منطقه حاصل شده است.

وی ادامه داد: اسرائیل از حضور دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای هدف قرار دادن کل مقاومت سوء استفاده می‌کند. این هدف قرار دادن از ایران به عنوان حامی اول مقاومت شروع می‌شود تا شهید قاسم سلیمانی. ضمن اینکه این اقدام اسرائیل به کشورهایی مثل سوریه که در مقاومت نقش دارند تسری پیدا کرده است.

صفی الدین با بیان اینکه تحولات جاری در منطقه موجب شده است تا اسرائیل به فکر تسریع در ایجاد دولت یهودی باشد، تصریح کرد: امر قطعی برای مقاومت این است که اسرائیل نخواهد توانست برای سال‌های طولانی به وضع موجود ادامه دهد و سرنوشتش نابودی است.

رئیس شورای اجرایی حزب الله ابراز یقین کرد که اسرائیل ظرف ۴۰ سال یا حتی ۲۵ سال آینده وجود نخواهد داشت.

وی افزود: امروز شاهد هستیم که ملت‌ها زمام امور و گزینه مقاومت را در دست گرفته‌اند و به سمت جلو پیش می‌روند. باید روی اهداف خود ثابت قدم باشیم و علیرغم مشکلات سیاسی و مالی پیش برویم. اگر در مصاعب زندگی غرق شویم مقاومتی وجود نخواهد داشت.

هاشم صفی الدین تاکید کرد: مقاومت امروز علیرغم تمام شرایط دشوار به نحو بسیار زیادی مورد حمایت است. مقاومت در فلسطین مهم است و در لبنان مقاومت عظیمی وجود دارد که امید ملت‌ها در منطقه است.

رئیس شورای اجرایی حزب الله در خصوص ارتباط مقاومت لبنان با گروه‌های فلسطینی هم گفت: ما و گروه‌های فلسطینی از لحاظ همکاری و ارتباط در بهترین وضع هستیم. ما در جبهه‌ای واحد و یک رویارویی واحد قرار داریم.

وی با بیان اینکه گروه‌های مقاومت امروز اتحاد بیشتری برای مقابله با معامله قرن و فشارها دارند، محاصره بودن مقاومت به این معنا که قادر به تحرک نباشد را رد کرد.

صفی الدین گفت: فشارها بر نیروهای مقاومت هرچند که در سطح بالایی بوده است، اما چیز جدیدی نیست. بین قدرت فزاینده مقاومت و میزان فشارها تناسب وجود دارد و هرچه قدرت مقاومت بیشتر می‌شود چالش‌ها هم فزونی می‌گیرد. مسیری که مقاومت طی می‌کند دشوار است اما به دستاوردهایی دست یافته است که آن را به پیروزی‌های بزرگ رسانده است.

رئیس شورای اجرایی حزب الله در خصوص ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی هم تصریح کرد: حاج قاسم سلیمانی، این فرمانده بزرگ در زندگی و شهادت خود نماد آرمان بزرگ بوده است. غیاب تصویر حاج قاسم سلیمانی از هر چیزی که مرتبط با قدس است، آسان نیست.

وی افزود: نام حاج قاسم سلیمانی با این آرمان مقدس یعنی موضوع فلسطین گره خورده است. تمام زندگی وی برای قدس بود و ما به حاج قاسم می‌گوییم چیزی که برای آن به شهادت رسید به خواست خداوند تعالی محقق خواهد شد.

منبع: مهـــر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار