خلاصه تحقیق و تفحص از استقلال و پرسپولیس خصوصی سازی است
کد خبر: 1003992
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004DBQ
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۷:۰۴
نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه واحد حقوقی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس ایراد دارد، گفت: خلاصه تحقیق و تفحص از این دو باشگاه این است که باید خصوصی شوند.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: صادق طباطبایی نژاد نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس درباره تحقیق و تفحص مجلس از دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که منتج به ارسال گزارش آن به قوه قضائیه شد، گفت: در این تحقیق و تفحص بیشتر امور مالی دو باشگاه مدنظر بوده است. باید توجه داشت این تحقیق از سال ۸۷ تا ۹۷ بوده است. گزارش ما ۱۳۰ صفحه است که امروز خلاصه ای از آن را قرائت کردیم.

طباطبایی نژاد تاکید کرد: در مجموع به نظر می رسد دو باشگاه، شرکت فرهنگی زیر مجموعه وزارت ورزش هستند و دولتی به حساب می آیند ولی قوانین دولتی حاکم بر شرکت های دولتی عموما در آن رعایت نشده است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس که با شبکه خبر گفتگو می کرد، درباره رقم دقیق بدهی استقلال و پرسپولیس تاکید کرد: رقم دقیق در گزارش آمده است ولی الان حضور ذهن ندارم.

طباطبایی نژاد در پاسخ به سئوالی مبنی بر احتمال خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس یادآور شد: نتیجه آنچه که حدود یک سال انجام دادیم این است که قانون اصل ۴۴ باید درباره استقلال و پرسپولیس انجام شود. عملکرد دو باشگاه نشان داده است که عملا قوانین حاکم بر شرکت های دولتی اجرا نمی شود. خلاصه گزارش این است که زودتر باید این دو شرکت واگذار شوند. نتیجه تحقیق و تفحص هم همین است.

نایب رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس در پایان گفت: یکی از مسائل جدی که به آن رسیدیم این بود که یک واحد حقوقی منسجم نه در استقلال و نه در پرسپولیس وجود ندارد که از حقوق دو شرکت دفاع کند. یکی از مسائلی که پیشنهاد دادم این بود که واحد حقوقی این دو باشگاه تا قبل از واگذاری تقویت شود تا از حق باشگاه مقابل مسائل مختلف دفاع کند و این جرایم را متحمل نشوند
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار