کلاه ۱۰۰ میلیارد تومانی تاج!
کد خبر: 1003709
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D6r
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۰۰:۳۴
به بهانه مصاحبه جدید ویلموتس و انتظارش برای اعلام حکم فیفا درباره شکایت ۶ میلیون یورویی از ایران
ویلموتس بدون شک بزرگ‌ترین شاهکار فدراسیون پنج ستاره فوتبال ایران بود که نه تنها هشت سال اقتدار ایران در آسیا را به نابودی کشاند و بعد از دو صعود پی‌در‌پی به جام جهانی، صعود از مرحله گروهی را به معجزه تبدیل کرد، بلکه بزرگ‌ترین پرونده شکایت از فوتبال ایران را در فیفا مطرح کرد، آن هم با عنوان کلاهبرداری و با هدف دریافت ۶‌میلیون یوروی باقیمانده از قراردادش!
دنيا حيدری
سرویس ورزشی جوان آنلاین: ویلموتس کمترین سودی برای ایران نداشت، اما حالا به لطف بی‌کفایتی‌های آقایان در عقد قراردادی بدتر از ترکمنچای خواهان رقمی سرسام‌آور است. مرد بلژیکی که کمتر از هفت ماه هدایت فوتبال ایران را بر عهده داشت و ۲ میلیون یورو نقد بابت آن در ترکیه گرفت، حالا درخواست غرامتی۶ میلیون یورویی کرده است، همان رقمی که پیشتر نیز همسرش کاترین ویلموتس که سابقه وکالت در سنای بلژیک را دارد، مطرح کرده بود و پای نمایندگان مجلس را به این پرونده باز کرد و عصبانیت تاج را به دنبال داشت که مدعی بود توجهی به حرف‌های وکیل ویلموتس ندارد و نمایندگان مجلس را هم زیر سؤال برد که وقتی او در خصوص قیمت مرغ و گرانی‌ها حرف نمی‌زند، آن‌ها هم حقی ندارند در خصوص قرارداد ویلموتس حرفی بزنند. ادعا‌ها و عصبانیت تاج، اما دردی را دوا نکرد و ویلموتس حالا در تازه‌ترین مصاحبه خود به سایت «RTBF» بلژیک گفته است که منتظر حکم فیفا درباره پرونده شکایتی از فدراسیون ایران است تا تیم آینده‌اش را مشخص کند.

بعد از عقد قرارداد با ویلموتس در سفارت ایران در بلژیک، تاج مدعی شد درسی که از کی‌روش گرفتیم را روی ویلموتس اعمال کردیم، اما بعد از کسب نتایج ضعیف ویلموتس و در پی اعتراض‌ها و انتقاد‌های بسیار به مرد بلژیکی او مثل همیشه منتقدان را دروغگو خطاب و تأکید کرد که پرداختن به رقم قرارداد ویلموتس در رسانه‌های صوتی و تصویری تشویش اذهان عمومی است و تأکید داشت که قرارداد مرد بلژیکی کوچک‌ترین مشکلی برای فوتبال ایران در پی نخواهد داشت: «درست نیست در رسانه ملی دروغ بگوییم. ویلموتس وقتی به ایران آمد قرارداد مالی خوبی با او بستیم که رقم آن ۳ میلیون دلار نیست. ۱۶ بند مانند میزان مرخصی‌ها، نظارت بر اردوها، نظارت بر تمرینات، تماشای باشگاه‌ها، مصاحبه‌های غیرضروری را در قرارداد ویلموتس آوردیم تا با مشکل قرارداد کی‌روش مواجه نشویم. در بندی از قرارداد آمده که از سوی طرفین درباره مبلغ شفاف‌سازی نشود و در بند ۵ قرارداد هم آمده هر کس به هر دلیلی فسخ قرارداد کند طرف مقابل باید تا سه ماه غرامت این فسخ را بپردازد. همچنین او باید شش هفته در سال مرخصی می‌گرفت. قرارداد ویلموتس زیر ۲میلیون دلار است، اگر رقم قرارداد ویلموتس ۲میلیون دلار باشد و او فسخ کند باید به ما غرامت بدهد. ضمن اینکه می‌گوییم نباید به او خسارت یا غرامت بدهیم. در قرارداد ویلموتس همه چیز دیده شده بود و از کارشناسانی مانند بیگلری که رئیس کمیته استیناف AFC است، نظرخواهی کردیم. این قرارداد مشکل قرارداد قبلی را ندارد و رقم آن منطقی است. در قرارداد قبلی برای فسخ باید کل پول را می‌دادیم.»

ادعا‌های فدراسیون در خصوص قرارداد ویلموتس تمام شدنی نبود. بعد از آنکه مرد بلژیکی قبل از بازی با عراق به دلیل عدم دریافت مطالباتش قهر کرد آقایان بار دیگر برای برداشت از بیت‌المال دست به دامن وزیر شدند و حتی در مصاحبه‌های خود از ریاست جمهوری هم طلب کمک کردند و دست‌آخر نیز ۲ میلیون یورو به این مربی برای نشستن روی نیمکت ایران در بازی با عراق پرداخت شد، آن هم در شرایطی که بعد از به میان آمدن بحث فسخ قرارداد او، تاج مدعی شد که ویلموتس قبل از بازی با عراق فسخ کرده است، اما هرگز توضیح قانع‌کننده‌ای نداد در خصوص اینکه چرا ویلموس با وجود فسخ قرارداد (طبق ادعای تاج) روی نیمکت تیم ملی نشست!

داستان، اما با پرداخت ۲ میلیون یورو به ویلموتس خاتمه نیافت و این مربی پروازی دست‌آخر و بدون اینکه کوچک‌ترین سودی برای فوتبال ایران در پی داشته باشد قید نشستن روی نیمکت تیم ملی را زد. تصمیمی که نگرانی‌های زیادی را در خصوص مطالبات او و غرامتی که خواهد گرفت ایجاد کرد. هرچند که فدراسیون فوتبال یک‌بار دیگر با اشاره با قراردادی که با این مربی بسته بود تأکید داشت در صورت فسخ طرفین تنها سه ماه غرامت پرداخت خواهد شد و با توجه به پرداخت ۲ میلیون یورویی به ویلموتس، فدراسیون نه تنها پول دیگری نباید به این مربی پرداخت کند که از ویلموتس طلبکار هم هست.

تاج، متهم ردیف اول این قرارداد شاهکار که مدعی بود مو لای درز این قرارداد نمی‌رود و کوچک‌ترین مشکلی برای فوتبال ایران پیش نمی‌آید این روز‌ها روزه سکوت گرفته است. فدراسیون هم به گرفتن وکیل سابق تراکتور‌سازی که زنوزی، مالک آن مدعی است ساده‌ترین پرونده‌ها را باخته، اکتفا کرده و ادعای غیرقابل باور گرفتن غرامت از ویلموتس را به جای دادن غرامت تکرار می‌کند، آن هم در حالی که تا به امروز هیچ یک از ادعا‌هایی که در خصوص این مربی بلژیکی و قرارداد او مطرح شده بود به واقعیت شبیه نبوده است!

اما سؤال اینجاست که چرا هیچ یک از نهاد‌های نظارتی و مسئولان بالادستی تاج را پای میز محاکمه نمی‌کشانند برای پاسخگویی، مگر تاج نمی‌گفت قرارداد این مربی ۲ میلیون دلار هم نیست، پس چطور ممکن است که او بعد از دریافت ۲میلیون یورو، ۶ میلیون یوروی دیگر هم طلب کند. مگر در صورت فسخ قرارداد نباید تنها سه ماه ضرر و زیان پرداخت می‌شد، چه شده که حالا مرد بلژیکی خواهان دریافت همه مبلغ قرارداد خود با فدراسیون است، آن هم در شرایطی که در طول مدت هفت ماه حضورش در ایران هیچ نتیجه درخشانی به دست نیاورد. آیا ۸ میلیون یورو رقمی نیست که بتواند واکنش نهاد‌های نظارتی را به دنبال داشته باشد؟
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار