فروش ٤٠ هزار میلیارد تومانی شرکت‌های دانش‌بنیان استان تهران
کد خبر: 1003699
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D6h
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۵
استاندار تهران با اشاره به فروش ٤٠ هزار میلیارد تومانی و سهم حدود ۶۰ درصدی اشتغال شرکت‌های دانش بنیان استان تهران در کل کشور گفت: ستاد تسهیل زمینه فروش حداقل ٦٠ هزار میلیاردی شرکت‌های دانش بنیان را در سال جهش تولید فراهم کند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: انوشیروان محسنی بندپی با اشاره به جایگاه شرکت‌های دانش بنیان در استان تهران بر اساس گزارش معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اظهار داشت: تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۷ در کل کشور ۴۰۵۰ شرکت بوده‌است که از این تعداد ۲۰۵۰ شرکت یعنی بیش از ۵۰ درصد شرکت‌های دانش بنیان در استان تهران بودند.

وی افزود: در سال ۹۸ تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان در کل کشور به ۴۹۰۰ شرکت رسید که از این تعداد ۲۶۰۰ شرکت یعنی بیش از ۵۶ درصد شرکت‌ها در تهران فعال هستند.

استاندار تهران سپس با اشاره به اینکه در مجموع ۱۷۶ هزار شغل توسط شرکت‌های دانش بنیان در کشور ایجاد شده که ۱۰۰ هزار شغل یعنی حدود ۶۰ درصد مربوط به استان تهران است، اظهارکرد: میزان اشتغال ایجاد شده توسط شرکت‌های دانش‌بنیان تا سال ۹۷ در کل کشور ۱۴۹ هزار شغل بود که ۸۸ هزار اشتغال در تهران بود. همچنین میزان اشتغال ایجاد شده توسط این شرکت‌ها در طول سال ۹۸ در کل کشور ٢٧ هزار شغل رسیده که از این تعداد ١٢هزار شغل یعنی بیش از ٤٣درصد مربوط به استان تهران بوده‌است.

محسنی بندپی با اشاره به فروش شرکت‌های دانش‌بنیان تأکید کرد: میزان فروش شرکت‌های دانش‌بنیان در سال ۹۸ در کل کشور ۶۳ هزار میلیارد تومان و در استان تهران ۴۰ هزار میلیارد تومان بوده که ظرفیت بزرگی در استان است.

وی با اشاره به لزوم توجه به ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: به معاونت اقتصادی و حوزه جذب و سرمایه‌گذاری تأکید شده که در ستاد تسهیل به‌صورت ویژه به موضوع شرکت‌های دانش‌بنیان توجه کنند و در این زمینه تسهیل‌گری داشته باشند تا بنا به فرمایشات مقام معظم رهبری بتوانیم در این زمینه به دستاورد‌های خوبی برسیم.

بندپی همچنین اظهارکرد: میزان فروش شرکت‌های دانش‌بنیان از ۴۰ هزار میلیارد تومان باید امسال حداقل به ٦٠ هزار میلیارد تومان برسد که این امر می‌تواند نقش مهم و اثرگذاری در تحقق اقتصاد بدون نفت داشته‌باشد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار