برنامه وزارت ورزش برای روسای بازنشسته/ می‌روند یا می‌مانند؟
کد خبر: 1003467
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004D2x
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۸
به گفته مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‎های ورزشی، برنامه وزارت ورزش در مورد دو رئیس بازنشسته و اینکه به همکاری با آنها پایان داده می‌شود یا ادامه‌دار خواهد بود، مشخص خواهد شد.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: از میان روسای فدراسیون‌های ورزشی بازنشستگی غلامرضا جعفری از ریاست فدراسیون ورزش روستایی و عشایری و ناصر پورعلیفرد از ریاست فدراسیون بدنسازی و پرورش اندام مسجل شده و حکم صادر شده برای آنها هم رای به پایان حضورشان در این دو فدراسیون حداکثر تا ۳۱ اردیبهشت ماه داده است.

بدین ترتیب وزارت ورزش حداکثر تا چهارشنبه هفته جاری باید برای این دو فدراسیون سرپرست منصوب کند و پروسه انتخابات در مورد آنها را در دستور کار قرار دهد البته اگر مبنای کار اجرای قانون و عمل به حکم مراجع ذی صلاح باشد، در غیر این صورت ریاست این دو رئیس بازنشسته در ورزش کماکان ادامه خواهد داشت چرا که طبق برخی صحبت‌های مطرح، رایزنی‌های انجام شده مبنی بر اینکه جعفری و پورعلیفرد که تنها نیمی از دوره قانونی ریاست خود را طی کرده‌اند بتوانند تا پایان سال به همکاری با وزارت ورزش برای ریاست فدراسیون‌های متبوع‌شان ادامه دهند.

علیرضا خسروی مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی البته در این زمینه و اینکه برنامه وزارت ورزش پایان همکاری با این دو رئیس است یا ادامه آن، اظهار بی اطلاعی کرد.

وی در گفتگو با خبرنگار مهر گفت: اگر قرار بر تعیین سرپرست باشد باید از طرف شخصِ وزیر ورزش اقدام و گزینه‌های موردنظر برای سرپرستی به ما معرفی شوند. تا امروز اما هیچ اطلاع رسانی صورت نگرفته است؛ نه برای معرفی گزینه‌های سرپرستی و نه ادامه همکاری احتمالی تا پایان سال.

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی تاکید کرد: آنچه مسلم است ۳۱ اردیبهشت ماه زمان تعیین شده برای عمل به قانون در مورد روسای بازنشسته فدراسیون‌های ورزشی است. قطعاً وزارت ورزش تا آن زمان در مورد پایان همکاری یا ادامه آن با دو رئیسی که بازنشسته شده‌اند، تعیین تکلیف خواهد کرد.

خسروی با یادآوری اینکه انتخابات فدراسیون تنیس ۱۱ خردادماه برگزار می‌شود، در مورد برنامه انتخاباتی سایر فدراسیون‌ها گفت: پیش از این اعلام شده که بعد از ماه رمضان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی مبارزه با کرونا، برگزاری انتخابات فدراسیون‌ها را در دستور کار قرار می‌دهیم. این برنامه با مشخص شدن زمان انتخابات تنیس آغاز شد. به تدریج در مورد دیگر فدراسیون‌ها هم اقدام لازم انجام خواهد شد.

وی همچنین در مورد ووشو و کاندیداهای ریاست این فدراسیون تاکید کرد: از مجموع افرادی که متقاضی ریاست در فدراسیون ووشو شدند پرونده ۶ کاندیدا برای مراجع ذی صلاح ارسال شده است. برخی از کاندیداها نسبت به رای کمیسیون تطبیق و رد شدن شان در این کمیسیون اعتراض داشتند و آن را به صورت مطرح کردند. تجدید نظر در مورد این کاندیداها انجام و بر رای اولیه تاکید شد.

مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی تصریح کرد: بررسی‌ها و اعلام نتیجه در کمیسیون تطبیق بر اساس مستندات و مدارک است نه نظرات شخصی؛ این مستندات حکم به تایید تنها ۶ کاندیدا داد. این کاندیداها قاعدتاً بعد از تایید مراجع ذی صلاح اجازه حضور در انتخابات را دارند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار